Naujienos

Broziniai lietuvių startai Estijoje

Praėjusį savaitgalį (balandžio 14-15 d.) net keturios Lietuvos ekipos išvyko į Estijos sostinę, Taliną, varžytis didžiausiame Baltijos šalių lėkščiasvydžio turnyre – „Kick in de Kok 2018“. Lietuvaičiams tai žinomas turnyras, rengiamas dar nuo 2001 metų į kurį komandos vyksta kiekvienais metais.

Šiemet Lietuvą turnyre atstovavo viso keturios komandos: 3 vyrų - Vilniaus „Vorai“ ir „KossMix“, bei Kauno „Skraidantys Drambliai“, ir viena moterų komanda, iš Vilniaus – „Drop That Smile“. Iš viso turnyre dalyvavo net 34 komandos (21 vyrų ir 13 moterų divizionuose).
Vyrų divizione aukščiausią rezultatą turnyre pasiekė pajėgiausias Lietuvos lėkščiasvydžio klubas – „Vorai“. Viso turnyro metu „Vorai“ triuškino savo varžovus ir pralaimėjo tik vieną kartą, minimaliu rezultatu (7:8), Švedijos ekipai „GRID“. Rungtynėse dėl trečios vietos vilniečiai nesunkiai įveikė „All nighters“ (Estija) rezultatu 15:8. „Vorai“ iškovoję 5 pergales iš 6 galimų užėmė garbingą trečią vietą ir pasidabino turnyro medaliais ir organizatorių prizais.
Įdomu tai, kad vorams tai jau treti metai iš eilės, kai jie iškovoją trečiąją vietą šiame turnyre.

Prizininkų trejetas:
1. „Salaspils WT“ (Latvija)
2. „GRID“ (Švedija)
3. „Vorai“ (Lietuva)

Kitiems dviems lietuvių klubams turnyras susiklostė prasčiau – „KossMix“ teko tenkintis - 14-ta vieta, o „Skraidantys Drambliai“ - liko 18-ti.

Vyrų diviziono žaidimo dvasios prizas įteiktas „The Dalahasts“ komandai iš Švedijos.

 

Moterų divizione maloniai nustebino Vilniečių komanda „Drop That Smile“, kuri taipogi per visą turnyrą suklupo tik vieną kartą, ir iš turėtų 6 rungtnyių iškovojo 5 užtikrintas pergales. Lietuvaitės nusileido tik ekipai iš Rusijos – „Cosmic Girls“, kurios 2017 metais tapo pasaulio paplūdimio lėkščiasvydžio čempionėmis ir sekančiose rungtynėse be laimėjusioms turnyro finalą.

Mažąjį finalą „Drop That Smile“ laimėjo įtikinamu rezultatu ir iškovojo bronzos apdovanojimą, bei medalius. Tai aukščiausias klubo pasiekimas šiame turnyre.

Prizininkų trejetas:
1. „Cosmic Girls“ (Rusija)
2. „Moments“ (Latvija)
3. „Drop That Smile“ (Lietuva)

Dar vienas malonus siurprizas - lietuvaitės „Drop That Smile“ pelnė žaidimo dvasios prizą už aukščiausią žaidimo dvasios balų vidurkį! Sveikinimai!

Lietuvos lėkščiasvydžio nacionalinės rinktinės apranga


Lietuvos skraidančiojo disko federacija ir lenkų sportinės aprangos gamintoja „Vrayna Ultimate“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią aprangų gamintojas įsipareigoja LSDF užsakymu pagaminti Lietuvos lėkščiasvydžio rinktinės fanams kokybiškas ir sportui tinkančias rinktinės aprangas. Aprangos bus tikslios kopijos tų, su kuriomis rungtyniavo Lietuvos nacionalinės lėkščiasvydžio rinktinės žaidėjai (t.y. pasiūti iš tokių pačių medžiagų ir naudojant identišką technologiją).

Nacionalinės lėkščiasvydžio rinktinės fanai aprangas gali įsigyti užsisakę internetu. Užsakymas bus renkamas iki kovo 20 dienos ir tuomet bus perduodamas gamintojams.

 

Užklausimus ir užsakymus (nurodę prekes ir dydžius) siųsti el. paštu - julija.petrovaite@gmail.comSuskubkite išsirinkti ir užsisakyti Jums patinkančius marškinėlius, kitus aprangos elementus ar net visą komplektą. 

SVARBU: užsakant aprangas galite pasirinkti patinkantį numerį. Vardai ar pavardės ant aprangų nebus galimi.

Marškinėlių/šortų išmatavimai ir dydžiai (.zip failas parsisiuntimui)

 

 

 

Prekės pavadinimas Kaina
Marškinėliai trumpomis rankovėmis (juodi/žali) 22,-
Marškinėliai ilgomis rankovėmis (juodi/žali) 25,-
Šortai 20,-
Kaklaskarė 11,-
Kepurėlė 11,-
   
Marškinėliai ir šortai gali būti su Jūsų pasirinktu numeriu.  

Lėkščiasvydžio mokymai Kupiškio rajono fizinio lavinimo specialistams

Džiugių žinių turime ne tik iš Kauno! Lietuvos skraidančiojo disko federacijos vykdančiojo komiteto narys, Robertas Šustavičius, šių metų kovo 2-ąją dieną organizavo lėkščiasvydžio mokymus Kupiškio kūno kultūros mokytojams. Mokymų metuu mokytojams buvo suteiktos teorinės žinios apie lėkščiasvydį, bei praktinių užsiėmimų pagrindai. Mokytojai turėjo galimybę pabūti žaidėju ir išbandyti lėkščiasvydį savo kailiu.

Džiugu, jog lėkščiasvydis populiarėja, yra matomas įvairiuose Lietuvos miestuose. Linkime Kupiškio mokytojams kuo didžiausios sėkmės bei smagių akimirkų sportuojant lėkščiasvydį ir įtraukiant savo bendruomenės narius!

Pirmą kartą Lietuvos moksleiviai varžėsi dėl uždarų patalpų lėkščiasvydžio čempionų titulo

Lietuvos skraidančiojo disko federacija kartu su Kauno kolegijos sporto vadybos katedra, šį savaitgalį (kovo 3 d.) surengė pirmąjį Lietuvoje moksleivių uždarų patalpų čempionatą, kuriame varžėsi 4 Lietuvos mokyklos: Trakų Vokės gimnazija, Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija, Klaipėdos Licėjus ir Jurbarko Antano Giedraičio gimnazija.

Pirmosiose rato rungtynėse pirmąsias pergales iškovojo Trakų Vokės gimnazija įveikdama Klaipėdos Licėjų rezultatu 10:5, o Jurbarko Antano Giedraičio gimnazija įveikė Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnaziją rezultatu 11:2. Antrame rate favoritų pozicijas įtvirtino Jurbarko gimnazija nugalėdama Klaipėdos Licėjų 11:2 bei Trakų Vokės gimnazija įveikdama Kaišiadorių gimnaziją rezultatu 11:4.

Trečiame ture pirmąją užtikrintą pergalę pavyko iškovoti Klaipėdos Licėjui įveikus Kaišiadorių gimnaziją rezultatu 11:4. Didžiausia intriga vyko tarp lentelės lyderių Trakų Vokės ir Jurbarko gimnazijų. Žaidimo pradžioje pirmieji įsiveržė Trakų Vokės gimnazistai rezultatu 2:1. Ilgai netrukus iniciatyva perėmė Jurbarko gimnazistai persverdami rezultatą savo naudai 4:3. Lyderių akistatoje įtampa nenuslūgo toliau, Trakų Vokės gimnazija išlygino rezultatą 5:5 ir po dviejų rezultatyvių Mato Mikėno perdavimų Trakų Vokė pirmavo 7:5. Vis dėlto Jurbarkiečiai sugebėjo atsitiesti, išlyginti rezultatą 7:7 bei laimėti nervų karą rezultatu savo naudai 8:7.

Pusfinalyje grupės lyderiai nesunkiai susitvarkė su varžovais bei pateko į finalą. Trakų Vokės gimnazija įveikė Klaipėdos Licėjų 10:3 ir Jurbarko gimnazija nugalėjo Kaišiadorių gimnaziją 11:3. Kovoje dėl trečios vietos Klaipėdos Licėjaus gimnazistai vedami trenerio Sauliaus Lukono parodė savo tvirtą charakterį ir įveikė Kaišiadoriečius rezultatu 11:5 bei pasidabino bronzos medaliais.

Moksleivių čempionato finale pasikartojo šių metų vyrų čempionato finalo scenarijus, kuriame buvo susitikę Trakų Vokės lėkščiasvydžio klubas „Vorai“ ir Jurbarko „Velniai“. Grupes etape puikiai pasirodę Jurbarko gimnazistai nenuleido kartelės ir startavo finale rezultatu net 6:0. Trakų Vokės gimnazijai žaidimo pradžioje nepavyko sėkmingai užpulti, o į Jurbarkiečių spurtą atsakė vos porą rezultatyvių atakų 2:8. Po minutės pertraukėlės Trakų Vokės gimnazija sugebėjo atsitiesti bei perimti iniciatyvą į savo rankas. Įspūdingai spurtavę sugebėjo pelnyti net 7 taškus iš eilės ir rezultatą persverti savo naudai 9:8. Pasibaigus rungtynių laikui Jurbarkiečiai nepasidavė ir išlygino rezultatą 10:10, bet lemiamus taškus pelniusi Trakų Vokės komanda tapo pirmojo Lietuvos moksleivių uždarų patalpų čempione rezultatu 11:10.

Naudingiausias turnyro žaidėjas buvo išrinktas Arnas Levonauskas iš Jurbarko Antano Giedraičio gimnazijos.

Rezultatai:

1 vieta: Trakų Vokės gimnazija
2 vieta: Jurbarko Antano Giedraičio gimnazija + žaidimo dvasia ir naudingiausias žaidėjas Arnas Levonauskas
3 vieta: Klaipėdos Licėjus
4 vieta: Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija

Pasaulio U24 lėkščiasvydžio čempionato dvasingiausi - naujieji zelandai

Vakar (sausio 12 d.), Australijos Perto mieste, pasibaigė Pasaulio iki 24-erių metų lėkščiasvydžio čempionatas, kuriame Naujosios Zelandijos rinktinės užfiksavo neįtikėtiną rezultatą. 

Australijos kaimyninės valstybės rinktinės visuose trijuose - vyrų, moterų ir mišrių divizionuose sugebėjo iškovoti žaidimo dvasios prizus.

Tuo tarpu pačiame žaidime ir vėl nepralenkiami buvo Jungtinių Amerikos Valstijų nacionalinės rinktinės - visi trys divizionai buvo laimėti amerikiečių. Vyrų pogrupyje JAV rinktinė finale, po atkaklios kovos, 15-13 palaužė italus. Trečia vieta atiteko čempionato šeimininkams australams.

Moterų pogrupyje ir vėl JAV komanda buvo stipriausia. Finale merginos iš Šiaurės Amerikos 15-6 sutriuškino Kanados rinktinę. Bronzos medaliais pasidabino australės, kovoje dėl trečios vietos įveikusios kolumbietes.

Mišriajame divizione Japonijos rinktinė davė gerą kovą JAV komandai - azijiečiai nusileido tik 11-13. Trečią vietą mišriame pogrupyje užėmė Kanada.

Visus rezultatus galima rasti oficialioje čempionato svetainėje.

„Vorai“ triumfavo trečius metus iš eilės

Tradiciniame tarptautiniame lėkščiasvydžio turnyre „Winter Brest“, kuris šiemet surengtas jau dešimtąjį kartą, triumfavo vilniečiai.

Šiais metais turnyre dalyavo 10 komandų atvirajme pogrupyje. Komandos atvyko iš Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos ir Lietuvos. Tunryre pirmą kartą dalyvavo net dvi Lietuvos vyrų komandos: "Vorai" ir "Ultim8". Vorai Breste varžėsi jau ketvirtus metus iš eilės.

Vilniečių ekipa “Vorai” atvyko kaip turnyro favoritai. Grupės varžybose, šeštadienį, užtikrintai įveikė priešininkų komandas "Grachi" (Baltarusija), "Prostokvashino" (Rusija) ir "Ispolniteli" (Baltarusija) ir patytrė vieną pralaimėjimą Baltarusijos komandai "Sipn'n".

Sekmadienio rytą pusfinalio varžybose “Vorai” susitiko su komanda “Team Ukraine" iš Ukrainos. Pusfinalio slenkstį nesunkiai įveikė iškovodami dar vieną pergalę rezultatu 11:06 ir užsitikrino vietą finale.

Finale susitiko namų komanda - "Phoenix" (Baltarusija) ir Vilniaus "Vorai". Lietuviai nuo rungtynių pradžios dominavo tiek puolime, tiek gynyboje. ”Vorai” pirmąjį kėlinį baltarusams leido perlnyti vos 3 taškus (7:3). Lietuviai tempo nelėtino ir toliau rinko savo taškus. Galutinis rungtynių rezultatas - 15:7.

"Winter Brest" turnyre "Vorai" čempionais tapo jau trečius metus iš eilės - 2016, 2017 ir 2018 metais.

Kitai lietuvių komandai - "Ultim8", tai buvo debiutinis turnyras. Komanda žaidė banguotai ir turėjo tenkintis 9-ąja vieta.

Galutinė komandų rikiuotė:
1. Vorai (Lietuva)
2. Phoenix (Baltarusija)
3. X3 (Baltarusija)
4. Spin’n (Baltarusija)
5. Prostokvashino (Rusija)
6. Team Ukraine (Ukraina)
7. Ispolniteli (Baltarusija-Rusija)
8. Grachi (Baltarusija)
9. Ultim8 (Lietuva)
10. Good vibes (Baltarusija)

 

Naudingiausias turnyro žaidėjas, antri metai iš eilės – Kęstutis Bačkis #77 („Vorai“).

Žaidimo dvasios adovanojimas įteiktas komandai iš Ukrainos - „Team Ukraine“.

Rigas Rudens čempionate lietuvių komanda iškovojo sidabro medalius

Praėjusį savaitgalį prabėgo didžiausias Baltijos šalių salės lėkščiasvydžio čempionatas - Rigas Rudens 2017, vykęs Latvijos miestuose Ogrėje, Salaspilyje ir Lielvardėje. 

Tai tapo jubiliejiniu, dvidešimtuoju RR'17 turnyru, į kurį susirinko rekordiškas komandų skaičius - dviejuose divizionuose, moterų ir vyrų, viso varžėsi 42 dvi komandos iš Latvijos, Lietuvos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Vokietijos ir Airijos.

Istoriniu įvykiu tapo lietuvių ekipos "Vorai" pasirodymas vyrų divizione - komanda iš Lietuvos sostinės pirmąkart savo gyvavimo laikotarpyje užėmė 2-ąją vietą, finale 9:13 nusileidę ketvirtą kartą iš eilės šiame turnyre čempionais tapusiems "Salaspils WT" lėkščiasvydininkams. Trečioji vieta vyrų pogrupyje atiteko "Ventspils Ultimate" ekipai. Žaidimo dvasios prizas iškeliavo į Vokietiją, kartu su "1448ZWO" komanda.

Be "Vorų" vyrų divizione dar rungėsi kiti trys Lietuvos klubai, tai Vilniaus "KossMix", užėmę 14-ąją vietą, "Skraidantys Drambliai" iš Kauno liko 15-ti, na o klaipėdiečiai "Marių Meškos" tenkinosi 23-ia vieta.

Merginų divizione dalyvavo dvi lietuvių atstovaujamos komandos - 5-ąją vietą užėmė Vilniaus "Drop That Smile", na o "Party Unicorns", kurių sudėtį sudaro iš skirtingų Lietuvos miestų susirinkusios merginos, liko 17-os. Pirmąją vietą šiame divizione užėmė taip pat Latvijos Salaspilio miesto komanda "Salaspils FK", finale šios merginos nurungė vos 6-ių žaidėjų sudėtį atvežusias "Cosmic girls" iš Rusijos. Trečioji vieta atiteko latvių Ogrės "Moments", o žaidimo dvasios prizas įteiktas prieš tai minėtoms "Cosmic girls".

 Galutinės rikiuotės iš abiejų divizionų: 

Vyrų pogrupis: Moterų pogrupis:
1. Salaspils WT (Latvija) 1. Salaspils FK (Latvija)
2. Vorai (Lietuva) 2. Cosmic Girls (Rusija)
3. Ventspils Ultimate (Latvija) 3. Moments (Latvija)
4. Sokol (Rusija) 4. South West (Rusija)
5. Hardcore Ultimate (Latvija) 5. Drop that smile (Lietuva)
6. Shadows (Rusija) 6. Lynx (Estija)
7. Rampage (Rusija) 7. Brilliance (Rusija)
8. OksiDisko (Rusija) 8. Banshee (Rusija)
9. Jupiter (Rusija) 9. Valmiera (Latvija)
10. Ultimate Decision (Latvija) 10. KCN Rīga (Latvija)
11. Sirocco (Latvija) 11. Lemon Grass (Rusija)
12. Ultimate Saku (Estija) 12. Sirocco (Latvija)
13. 1448zwo (Vokietija) 13. Flying lemons (Estija)
14. KossMix (Lietuva) 14. Chili (Rusija)
15. Skraidantys Drambliai (Lietuva) 15. Ventspils FK (Latvija)
16. Shadows 2 (Rusija) 16. Dyki Krali (Ukraina)
17. X3 (Baltarusija) 17. Party Unicorns (Lietuva)
18. Ogre Night Watch (Latvija)  
19. Tartu Turbulence (Estija)  
20. Salaspils Jr (Latvija)  
21. Valmiera (Latvija)  
22. Me&My Monkey (Rusija)  
23. Marių Meškos (Lietuva)  
24. Dublin Gravity (Airija)  
25. Enclave (Rusija)  

Žaidimo dvasia - 1448zwo

Naudingiausi žaidėjai:
Elito grupė - Arvīds Žanis Orlovskis (Salaspils WT)
Challenger grupė - Robin Lilleorg (Ultimate Saku)

Žaidimo dvasia - Cosmic Girls

Naudingiausia žaidėja - Gundega Pastore (Moments)