Naujienos

"Vorai" dar kartą tapo Lietuvos lėkščiasvydžio čempionais

Savaitgalį Kėdainiuose vyko Lietuvos ultimeito čempionatas (LUČ). Čempionate varžėsi iš viso šešios Lietuvos komandos: trys iš Vilniaus – "Vorai", "Drop That Smile", "KossMix", Kauno ekipa - "Skraidantys Drambliai", Klaipėdos komanda – "Marių Meškos" ir Šiaulių komanda - "Frismatic".

Favoritais čempionate laikyti Vilniaus "Vorai" savo žadimu demonstravo, kad neveltui yra laikomas stipriausiu klubu Lietuvoje.
Vieninteliai "Vorai" pirmąją dieną baigė be pralaimėjimų taip įtvirtindami savo pozicijas turnyrinėje lentelėje, jog pavyti vorus kitoms komandoms liko tik teoriniai šansai. Sekamdienį "Vorai" abejas rungtynes prieš "Marių Meškas" ir "KossMix" laimėjo atitinkamai 15:10 ir 15:11, taip užbaigdami savo dalyvavimą čempionate be pralaimėjimų.

Vienos įtempčiausių rungtynių vyko tarp Kauno "Skraidančių Dramblių" ir Vilniaus "KossMix", kur dėl kiekvieno taško ir sėkmingo perdavimo vyrai turėjo kaip reikiant pasistengi. Praėjusių metų vicečempionai - KossMix turėdami galimybę baigti rungtynes įsirašydami pergalę suklydo puldami ir šia klaida iš karto pasinaudojo Kauno ekipa išplėšdami pergalę 13:14. Ši pergalė lėmė stipriasių Lietuvos klubų sąrašo perskirstymą. Vilniaus "Vorai" išliko pačiame sąrašo viršuje - stipriausias klubas Lietuvoje. Praėjusių metų antra ir trečios pozicijos susikeitė vietomis - sidabras atiteko Kauno "Skraidantiems Drambliams", o bronzos medaliai įteikti Vilniaus "KossMix".
 
1. Vilniaus "Vorai"
2. Kauno "Skraidantys Drambliai"
3. Vilniaus "KossMix"
4. Klaipėdos "Marių Meškos"
5. Vilniaus "Drop That Smile"
6. Šiaulių "Frismatic"
 
Naudingiausias čempionato žaidėjas #23 Artūras Čadas "Vorai" surinkęs 38 rezultatyvumo taškus. Į nugarą kvėpavo ir vos vienu tašku mažiau surinko dar du žaidėjai: #8 Mindaugas Mendelis iš "KossMix" ir #7 Darius Žukauskas iš "Marių Meškos".
 
Žaidimo dvasios apdovanojimas įteiktas Klaipėdiečių ekipai surinkusiai aukščiausią žaidimo davsios balų vidurkį 11,8 vid. per rungtynes.
 
Lietuvos ultimeito čempionatai Lietuvoje vyksta nuo 2004 metų. Šio sąrašo viršuje esantys "Vorai" pozcijas saugo nuo 2012 metų!

Paaiškėjo į mišrios Lietuvos lėkščiasvydžio rinktinės pasiruošimą pakviestų kandidatų sąrašas

Paaiškėjo į mišrios Lietuvos lėkščiasvydžio rinktinės pasiruošimą Europos lėkščiasvydžio čempionatui (vyksiančiam 2019–ųjų birželį Vengrijoje) pakviestų kandidatų sąrašas. Pasiruošimui pakviestas iš viso 31 sportininkas: 15 merginų ir 16 vaikinų. Šiuo sąstatu sportininkai drauge čempionatui ruošis šiek tiek daugiau nei pusmetį, kol paaiškės galutinė rinktinės sudėtis. Pirmoji rinktinės treniruotė sportininkų laukia jau už dviejų savaičių, t.y. liepos 28–ąją dieną. 

 

Į rinktinės pasiruošimą pakviestų asmenų sąrašas: 

Palanga Sands 2018 turnyre pagerinti du Lietuvos rekordai!

Paskutinį gegužės savaitgalį, Lietuvos sporto entuziastus tradiciškai į Palangą sukviečia sporto asociacija "Sportas visiems", kuriame Lietuvos Skraidančiojo Disko Federacija rengia savo varžybas - "Palanga Sands". Turnyro metu visi dalyviai varžėsi paplūdimio lėkščiasvydžio rungtynėse ir individualiose rungtyse.

Turnyre dalyvavo 39 žaidėjai iš Šiaulių, Kauno, Klaipėdos, Vilniaus ir Kaišiadorių.

Lėkščiasvydžio rungtynių galutinė komandų rikiuotė:

  1. Baltieji
  2. Raudonieji
  3. Žalieji
  4. Geltonieji
  5. Mėlynieji + žaidimo dvasia

Naudingiausias finalo žaidėjas - Aidas Figoras (baltieji) - 13 taškų (7 įmesti, 1 pagautas, 5 perimti/blokuoti perdavimai)

Individualių rungčių metu mūsų meginios Kristina Bačkytė-Bogdanova ir Gintarė Valantiejūtė pagerino Lietuvos moterų paplūdimio M.T.A. ir T.R.C. rungčių rezultatus!!!

 

Toliausiai numestas diskas

Ilgiausiai ore išsilaikęs diskas (M.T.A.)

Toliausiai numestas ir paties pagautas diskas (T.R.C.)

Gražiausiai pagautas diskas layoutu

 

Individualių rungčių rezultatai

Paplūdimio lėkščiasvydžio varžybų rezultatai

Broziniai lietuvių startai Estijoje

Praėjusį savaitgalį (balandžio 14-15 d.) net keturios Lietuvos ekipos išvyko į Estijos sostinę, Taliną, varžytis didžiausiame Baltijos šalių lėkščiasvydžio turnyre – „Kick in de Kok 2018“. Lietuvaičiams tai žinomas turnyras, rengiamas dar nuo 2001 metų į kurį komandos vyksta kiekvienais metais.

Šiemet Lietuvą turnyre atstovavo viso keturios komandos: 3 vyrų - Vilniaus „Vorai“ ir „KossMix“, bei Kauno „Skraidantys Drambliai“, ir viena moterų komanda, iš Vilniaus – „Drop That Smile“. Iš viso turnyre dalyvavo net 34 komandos (21 vyrų ir 13 moterų divizionuose).
Vyrų divizione aukščiausią rezultatą turnyre pasiekė pajėgiausias Lietuvos lėkščiasvydžio klubas – „Vorai“. Viso turnyro metu „Vorai“ triuškino savo varžovus ir pralaimėjo tik vieną kartą, minimaliu rezultatu (7:8), Švedijos ekipai „GRID“. Rungtynėse dėl trečios vietos vilniečiai nesunkiai įveikė „All nighters“ (Estija) rezultatu 15:8. „Vorai“ iškovoję 5 pergales iš 6 galimų užėmė garbingą trečią vietą ir pasidabino turnyro medaliais ir organizatorių prizais.
Įdomu tai, kad vorams tai jau treti metai iš eilės, kai jie iškovoją trečiąją vietą šiame turnyre.

Prizininkų trejetas:
1. „Salaspils WT“ (Latvija)
2. „GRID“ (Švedija)
3. „Vorai“ (Lietuva)

Kitiems dviems lietuvių klubams turnyras susiklostė prasčiau – „KossMix“ teko tenkintis - 14-ta vieta, o „Skraidantys Drambliai“ - liko 18-ti.

Vyrų diviziono žaidimo dvasios prizas įteiktas „The Dalahasts“ komandai iš Švedijos.

 

Moterų divizione maloniai nustebino Vilniečių komanda „Drop That Smile“, kuri taipogi per visą turnyrą suklupo tik vieną kartą, ir iš turėtų 6 rungtnyių iškovojo 5 užtikrintas pergales. Lietuvaitės nusileido tik ekipai iš Rusijos – „Cosmic Girls“, kurios 2017 metais tapo pasaulio paplūdimio lėkščiasvydžio čempionėmis ir sekančiose rungtynėse be laimėjusioms turnyro finalą.

Mažąjį finalą „Drop That Smile“ laimėjo įtikinamu rezultatu ir iškovojo bronzos apdovanojimą, bei medalius. Tai aukščiausias klubo pasiekimas šiame turnyre.

Prizininkų trejetas:
1. „Cosmic Girls“ (Rusija)
2. „Moments“ (Latvija)
3. „Drop That Smile“ (Lietuva)

Dar vienas malonus siurprizas - lietuvaitės „Drop That Smile“ pelnė žaidimo dvasios prizą už aukščiausią žaidimo dvasios balų vidurkį! Sveikinimai!

Lietuvos lėkščiasvydžio nacionalinės rinktinės apranga


Lietuvos skraidančiojo disko federacija ir lenkų sportinės aprangos gamintoja „Vrayna Ultimate“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią aprangų gamintojas įsipareigoja LSDF užsakymu pagaminti Lietuvos lėkščiasvydžio rinktinės fanams kokybiškas ir sportui tinkančias rinktinės aprangas. Aprangos bus tikslios kopijos tų, su kuriomis rungtyniavo Lietuvos nacionalinės lėkščiasvydžio rinktinės žaidėjai (t.y. pasiūti iš tokių pačių medžiagų ir naudojant identišką technologiją).

Nacionalinės lėkščiasvydžio rinktinės fanai aprangas gali įsigyti užsisakę internetu. Užsakymas bus renkamas iki kovo 20 dienos ir tuomet bus perduodamas gamintojams.

 

Užklausimus ir užsakymus (nurodę prekes ir dydžius) siųsti el. paštu - julija.petrovaite@gmail.comSuskubkite išsirinkti ir užsisakyti Jums patinkančius marškinėlius, kitus aprangos elementus ar net visą komplektą. 

SVARBU: užsakant aprangas galite pasirinkti patinkantį numerį. Vardai ar pavardės ant aprangų nebus galimi.

Marškinėlių/šortų išmatavimai ir dydžiai (.zip failas parsisiuntimui)

 

 

 

Prekės pavadinimas Kaina
Marškinėliai trumpomis rankovėmis (juodi/žali) 22,-
Marškinėliai ilgomis rankovėmis (juodi/žali) 25,-
Šortai 20,-
Kaklaskarė 11,-
Kepurėlė 11,-
   
Marškinėliai ir šortai gali būti su Jūsų pasirinktu numeriu.  

Lėkščiasvydžio mokymai Kupiškio rajono fizinio lavinimo specialistams

Džiugių žinių turime ne tik iš Kauno! Lietuvos skraidančiojo disko federacijos vykdančiojo komiteto narys, Robertas Šustavičius, šių metų kovo 2-ąją dieną organizavo lėkščiasvydžio mokymus Kupiškio kūno kultūros mokytojams. Mokymų metuu mokytojams buvo suteiktos teorinės žinios apie lėkščiasvydį, bei praktinių užsiėmimų pagrindai. Mokytojai turėjo galimybę pabūti žaidėju ir išbandyti lėkščiasvydį savo kailiu.

Džiugu, jog lėkščiasvydis populiarėja, yra matomas įvairiuose Lietuvos miestuose. Linkime Kupiškio mokytojams kuo didžiausios sėkmės bei smagių akimirkų sportuojant lėkščiasvydį ir įtraukiant savo bendruomenės narius!