Naujienos

Rigas Rudens čempionate lietuvių komanda iškovojo sidabro medalius

Praėjusį savaitgalį prabėgo didžiausias Baltijos šalių salės lėkščiasvydžio čempionatas - Rigas Rudens 2017, vykęs Latvijos miestuose Ogrėje, Salaspilyje ir Lielvardėje.

 

 

 

 

Tai tapo jubiliejiniu, dvidešimtuoju RR'17 turnyru, į kurį susirinko rekordiškas komandų skaičius - dviejuose divizionuose, moterų ir vyrų, viso varžėsi 42 dvi komandos iš Latvijos, Lietuvos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Vokietijos ir Airijos.

 

Istoriniu įvykiu tapo lietuvių ekipos "Vorai" pasirodymas vyrų divizione - komanda iš Lietuvos sostinės pirmąkart savo gyvavimo laikotarpyje užėmė 2-ąją vietą, finale 9:13 nusileidę ketvirtą kartą iš eilės šiame turnyre čempionais tapusiems "Salaspils WT" lėkščiasvydininkams. Trečioji vieta vyrų pogrupyje atiteko "Ventspils Ultimate" ekipai. Žaidimo dvasios prizas iškeliavo į Vokietiją, kartu su "1448ZWO" komanda.

 

Be "Vorų" vyrų divizione dar rungėsi kiti trys Lietuvos klubai, tai Vilniaus "KossMix", užėmę 14-ąją vietą, "Skraidantys Drambliai" iš Kauno liko 15-ti, na o klaipėdiečiai "Marių Meškos" tenkinosi 23-ia vieta.

 

Merginų divizione dalyvavo dvi lietuvių atstovaujamos komandos - 5-ąją vietą užėmė Vilniaus "Drop That Smile", na o "Party Unicorns", kurių sudėtį sudaro iš skirtingų Lietuvos miestų susirinkusios merginos, liko 17-os. Pirmąją vietą šiame divizione užėmė taip pat Latvijos Salaspilio miesto komanda "Salaspils FK", finale šios merginos nurungė vos 6-ių žaidėjų sudėtį atvežusias "Cosmic girls" iš Rusijos. Trečioji vieta atiteko latvių Ogrės "Moments", o žaidimo dvasios prizas įteiktas prieš tai minėtoms "Cosmic girls".

 

Galutinės rikiuotės iš abiejų divizionų:

 

Moterų pogrupis:

1. Salaspils FK (Latvija)

2. Cosmic Girls (Rusija)

3. Moments (Latvija)

4. South West (Rusija)

5. Drop that smile (Lietuva)

6. Lynx (Estija)

7. Brilliance (Rusija)

8. Banshee (Rusija)

9. Valmiera (Latvija)

10. KCN Rīga (Latvija)

11. Lemon Grass (Rusija)

12. Sirocco (Latvija)

13. Flying lemons (Estija)

14. Chili (Rusija)

15. Ventspils FK (Latvija)

16. Dyki Krali (Ukraina)

17. Party Unicorns (Lietuva)

Žaidimo dvasia - Cosmic Girls

Naudingiausia žaidėja - Gundega Pastore (Moments)

 

Vyrų pogrupis:

1. Salaspils WT (Latvija)

2. Vorai (Lietuva)

3. Ventspils Ultimate (Latvija)

4. Sokol (Rusija)

5. Hardcore Ultimate (Latvija)

6. Shadows (Rusija)

7. Rampage (Rusija)

8. OksiDisko (Rusija)

9. Jupiter (Rusija)

10. Ultimate Decision (Latvija)

11. Sirocco (Latvija)

12. Ultimate Saku (Estija)

13. 1448zwo (Vokietija)

14. KossMix (Lietuva)

15. Skraidantys Drambliai (Lietuva)

16. Shadows 2 (Rusija)

17. X3 (Baltarusija)

18. Ogre Night Watch (Latvija)

19. Tartu Turbulence (Estija)

20. Salaspils Jr (Latvija)

21. Valmiera (Latvija)

22. Me&My Monkey (Rusija)

23. Marių Meškos (Lietuva)

24. Dublin Gravity (Airija)

25. Enclave (Rusija)

Žaidimo dvasia - 1448zwo

Naudingiausias žaidėjas - Robin Lilleorg (Ultimate Saku)

Lietuvos ultimeito čempionatas 2017/2018 sezono startas: lyderių akistatos bei Jurbarko „Velnių“ sugrįžimas

Praėjusį sekmadienį (11.12) Utenoje startavo naujasis 2017/2018 metų Lietuvos ultimeito čempionato sezonas. Pirmą kartą istorijoje surengtose lėkščiasvydžio varžybose Utenoje sportininkus bei sirgalius džiugino Utenos arena, kurioje susigrūmė 6-ios šio sezono komandos: čempiono titulą ginanti Vilniaus „Vorų“ komanda, vicečempiono titulą praėjusį sezoną užėmusį Vilniaus „KossMix“ komanda, praėjusio sezono reguliaraus sezono nugalėtoja iš Kauno „Skraidančių dramblių“ komanda, kuri šiais metais šturmuoja Lietuvos čempionatą ir su antrąją miesto komanda „Skraidantys drambliai 2“, po metų pertraukos grįžę Jurbarko „Velniai“ tikrai nepamiršo senų sąskaitų su kitomis komandomiss ir taikysis tik į aukščiausius apdovanojimus bei paskutinė, bet neprasčiausia Klaipėdos „Marių Meškų“ komanda turinti komandoje ne vieną „bokštą“ bei žaibišką puolimo tempą.

Sezono startą atidarė „KossMix“ ir „Sraidančių dramblių“ antra komanda. Sezono pirmuosius taškus pelnė „Skraindačių dramblių“ duetas Mindaugas Likas ir Neirūnas Dubinskas. Ilgai džiūgauti „Drambliams“ neleidusi „KossMix“ komanda greita ataka išlygino rezultatą bei spurtavo pelnydama dar 2 taškus ko pasekoje „KossMix“ pirmavo 3-1. „Dramblių“ ekipa į spurtą atsakė pelnydama tašką bei tolimesnes atakas tęsdama keliomis klaidomis iš eilės, kas leido „KossMix“ komandai išsiveržti į priekį 6-2. Vilniečių ekipa pasinaudama visomis priešininkų „dovanėlėmis“ bei priversdama Kauniečius klysti rezultatą persvėrė 9-3 Vilniečių naudai. „Drambliai“ taip greitai rankų nenuleido ir atsikirto dvejais taškais iš eilės (9:5), bet žaidimą iki jo pabaigos kontroliavo „KossMix“ komanda, kuri laimėjo šį žaidimą 13:6.

Antrose rungtynės susitiko Lietuvos čempionai Vilniaus „Vorai“, kuriuos pirmose šio sezono rungtynėse egzaminavo Klaipėdos „Marių meškų“ komanda. Žaidimo pradžioje rezultatyvesnė buvo „Vorų“ komanda, kuri spurtavo rezultatau 3-1. „Marių Meškom“ pavyko sušvelninti rezultatą iki 4-3, bet „Vorų“ komanda neužmigo ant laurų ir įsiveržė į priekį 6-3. Po Vilniečių spurto Klaipėdiečiai grąžino į žaidimą intrigą pasvydami „Vorus“ 6-5, o po minutės pertraukėles bei keletos atakų rezultatas buvo lygus 7-7. Tolimesnėje žaidimo eigoje Klaipėdiečiai perlaužė rezultatą 9-10 „Meškų“ naudai, bet „Vorai“ demonstruodami disciplinuotą žaidimą persverė rezultatą 11-10 jų naudai. Žaidimo pabaigoje kiekviena komanda keitėsi pelnomais taškais taškų įskaitinėje zonoje, bet paskutinį 13-ąjį tašką pelnė „Vorų“ komanda, kuri užbaigė rungtynės 13:12.

Trečiose rungtynės susitiko praėjusių metų vice čempionai „KossMix“ iš Vilniaus bei „Skraidančiųjų dramblių 1-oji“ komanda iš Kauno. Tarp šių komandų visada vyksta įnirtingas mūšis, kuris praėjusių metų pusfinalyje „KossMix“ baigėsi iškovotu bilietu į finalą prieš „Skraidančius dramblius“. Rungtynių pradžia klostėsi geriau Kauniečių komandai, kurie išsiveržė į priekį rezultatu 4-2. Antroje rungtynių pusėje „KossMix“ komandos klaidos puolime leido „Drambliams“ išsiveršti dar labiau į priekį bei pirmauti rezultatu 5-8. Po komandų rezultatyvių atakų rezultatas buvo 7-10 Kauniečių naudai ir iki pat žaidimo pabaigos „Skraidantys drambliai“ išalikė persvarą savo pusėje ir laimėjo šias rungtynes rezultatau 13-10.

Ketvirtose rungtynės susitikiko po metų pertraukos debiutuojantys Jurbarko „Velniai“ ir „Skraidančių dramblių 2-oji komanda“. Pasinaudodami „Velnių“ klaidomis „Drambliai“ išsiveržė žaidimo pradžioje rezultatu 2-1, bet neilgai trukus Kauniečių komanda sunkiai rado priešnuodžių prieš greitą Jurbarkiečių žaidimą, kurie persverė rezultatą 7-2. Klampus „Dramblių“ puolimas bei nesusižaidimas leido „Velniams“ kontruoliuoti diską didžiąją žaidimo dalį, ko pasekoje Kauniečiai turėjo įdėti daug pastangų gynyboje prieš labai taktišką bei kantrų Jurbarkiečių puolimą. Rungtynės baigėsi 13-4 Jurbarko „Velnių pergale“.

Penktose rungynėse susitiko praėjusių metų reguliaraus sezonos čempionai „Skraidantys Drambliai“ prieš čempionų titulą ginančią Vilniaus „Vorų“ komandą. Senų sąskaitų nepamiršę Vilniečiai per pirmas 8-ias žaidimo minutes įsiveržė į priekį 5-0. Atsitiesę Kauniečiai sušvlenino rezultatą iki 7-4, bet vis dar žaidimo tempą diktavo „Vorų“ komanda. Technišką puolimą demonstravusi „Vorų“ komanda padidino savo pranašumą iki 5 taškų esant rezultatui 11-6. Aktyvi Vilniečių gynyba priversdavo „Dramblius“ atiduoti visas jėgas puolime bei pelnyti taškus ties taškų zonos riba. Rungtynės baigėsi 13-7 „Vorų“ pergale.

Šeštose rungtynėse susitiko Klaipėdos „Marių Meškos“ ir Kauno „Skraidančių Dramblių 2-oji“ komanda. „Meškos“ pralaimėjusios prieš „Vorus“ vos vienu tašku (13:12) neslepė ambicijų taikytis šiais metais į prizininkų trejetuką. Rungtynių pradžia susiklostė kur kas geriau Kauniečiams, kurie išsiveržė rezultatau 4-3. Tolimesnėje žaidimo eigoje tęsėsi „Marių Meškų“ spurtas prie kurio prisidėjo jų „bokštas“ Aidas Figoras, kuris sužaidė įspūdingai tiek puolime, tiek gynyboje bei išvedė Klaipėdiečius į priekį 8-4. „Drambliai“ nenuleisdami rankų atsakė į šį spurtą dvejomis rezultatyviomis atakomis, bet vis dėlto iki pat žaidimo pabaigos žaidimo kontrolė buvo „Meškų“ pusėje, kurie šias rungtynes laimėjo 13-9.

Paskutinėse septintose runtgynėse vyko vienos kovingiausių rungtynių šiame etape tarp labai techniškų bei taktiškų komandų Jurbarko „Velnių“ ir Vilniaus „Vorų“. Žaidimo tempo šiame etape nenuleidę „Vorai“ išsiveržė į priekį po Ernesto Vysockio perdavimo Denisui Slobodskojui, kuris nepakartojamai griūnant pagavo diską taškų įskaitinėje zonoje. Ne ką prasčiau sužaidė Martynas Misevičius su Arnu Levonausku, kuris tai pat griūdamas pagavo diską ore bei sušvelnino Jurbarkiečių atsilikimą rezultatu 3-4 „Vorų“ naudai. Vilnieičiai padidinę savo pranašumą iki 6-3 ilgai jo neišlaikė, Jurbarkiečiai sėkmingai užpuolę ir pasinaudoję „Vorų“ klaida susšvelnino rezultatą iki 6-5, ko pasekoje „Vorai“ paprašė minutės pertraukėlėss. Toliau tęsis įnirtinga kova tarp abiejų komandų, bet vis dar pirmavo Vilniečiai 8-7. Antroje žaidimo dalyje „Vorų“ gynyba išprovokavo 3-is iš eilės Jurbarkiečių klaidas, kurias „Vorai“ pavertė taškais (11:7), o savo pranašumą išlaikė iki žaidimo pabaigos savo naudai 13-9.

Daugiau statistikos bei rezultatų rasite: goo.gl/T6i4Fp
Rungtynių įrašai: goo.gl/Sj5Fhy
Susitinkame gruoždio 3 d. Utenos arenoje, kurioje prasidės mišraus diviziono kovos!
Daugiau infmormacijos: goo.gl/2kGgVS

Šį savaitgalį startuoja Lietuvos lėkščiasvydžio lygos LUČi 2017/2018 atviroji (open) grupė

Šį savaitgalį Lietuvos ultimeito bendruomenę į Uteną sukvies Lietuvos lėkščiasvydžio lygos (atvirosios grupės) pirmojo etapo varžybos. LUČi 2017/2018 lyga vyks trimis etapais: pirmasis š.m. lapkričio 12 d. (Utena), gruodžio 17 d. (Jurbarkas) ir finalinis etapas vyks sausio 21 d. (Vilnius).

Daugiau naujienų apie aktualijas atvirosios grupės lygos aktualijas stebėkite mūsų paskyroje Facebooke:

I-as etapas - lapkričio 12 d. (Utena)
II-as etapas - gruodžio 17 d. (Jurbarkas)
III-as etapas - sausio 21 d. (Vilnius)

Visos lygos rungtynių tvarkaraščiai, komandų sudėtys, rezultatai čia - http://ultiorganizer.frisbee.lt/...d/

Baigėsi pasaulio paplūdimio lėkščiasvydžio čempionatas

Birželio 24 dieną Prancūzijos pajūrio mieste - Rojane, pasibaigė Pasaulio paplūdimio lėkščiasvydžio čempionatas (World championships beach ultimate 2017).

Savaitę trukęs čempionatas sulaukė didžiulio dėmesio - čia susirinko net 1700 lėkščiasvydžio žaidėjų ir 117 nacionalinių rinktinių.

 

Mišriajame divizione buvo daugiausiai komandų - 32. Pirmąją vietą užėmė Jungtinių Amerikos Valstijų ekipa, finalinėje kovoje įveikusi Kanados rinktinę 12-10. Trečioji vieta atiteko Vokietijos rinktinei, kuri kovoje dėl bronzos medalių palaužė Filipinus 12-7. Žaidimo dvasios prizas mišriajame divizione buvo skirtas Naujosios Zelandijos rinktinei.

 

Vyrų pogrupyje, kuriame dalyvavo 23 rinktinės, pirmi liko taip pat JAV frisbininkai, kurie finale nugalėjo Didžiosios Britanijos rinktinę 11-8. Bronza šiame divizione atiteko čempionato šeimininkams prancūzams, kurie laimėjo paskutinę čempionato kovą prieš filipiniečius 13-10. Žaidimo dvasios prizas, kaip ir mišriajame divizione, taip ir vyrų pogrupyje buvo skirtas N. Zelandijos nacionalinei rinktinei.

Moterų divizione įvyko gan didelis netikėtumas - aukso medalius laimėjo Rusijos rinktinė, finale, pralaiminėdamos JAV rinktinei net 6-10, rusės sugebėjo sugrįžti į rungtynes ir išplėšė neįtikėtiną pergalę 11-10. Trečios liko D. Britanijos žaidėjos, mače dėl šios vietos britės įveikė kanadietes 13-5. Šiame divizione žaidimo dvasios prizas iškeliavo į Austriją. Viso į Rojaną buvo atvykę 16 moterų nacionalinių rinktinių iš viso pasaulio. Mūsų kaimynės latvės užėmė 10-ąją vietą, o estės liko 14-os.

Meistrų mišriajame divizione pirmi buvo JAV, antri - kanadiečiai, o trečią vietą laimėjo Prancūzija. Japonija šiame pogrupyje iškovojo žaidimo dvasios prizą. Vyrų meistrų divizione pirmi ir vėl buvo JAV lėkščiasvydininkai, antroje vietoje liko Prancūzija, na o Kanada pasidabino bronzos medaliais. Šįkart Indija gavo žaidimo dvasios titulą. Meistrių moterų divizione taip pat JAV nepaliko niekam vilčių. Po jų žengė Kanada (sidabras) ir Australija (bronza), kuri dar ir džiaugėsi žaidimo dvasios prizu. Vyrų meistrų-senelių divizione JAV laimėjo auksą, sidabrą - D. Britanija, na o kanadiečiai tenkinosi bronzos medaliais. Žaidimo dvasios prizas šiame divizione buvo įteiktas ispanams.

 

Galutines pasaulio paplūdimio čempionato rikiuotes galite rasti oficialiame WCBU'17 tinklapyje

Lietuvos lėkščiasvydžio nacionalinės rinktinės apranga


Lietuvos skraidančiojo disko federacija ir lenkų sportinės aprangos gamintoja „Vrayna Ultimate“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią aprangų gamintojas įsipareigoja LSDF užsakymu pagaminti Lietuvos lėkščiasvydžio rinktinės fanams kokybiškas ir sportui tinkančias rinktinės aprangas. Aprangos bus tikslios kopijos tų, su kuriomis rungtyniavo Lietuvos nacionalinės lėkščiasvydžio rinktinės žaidėjai (t.y. pasiūti iš tokių pačių medžiagų ir naudojant identišką technologiją).

Nacionalinės lėkščiasvydžio rinktinės fanai aprangas gali įsigyti užsisakę internetu. Užsakymas bus renkamas iki birželio 24 dienos ir tuomet bus perduodamas gamintojams.

 

Užklausimus ir užsakymus (nurodę prekes ir dydžius) siųsti el. paštu - julija.petrovaite@gmail.comSuskubkite išsirinkti ir užsisakyti Jums patinkančius marškinėlius, kitus aprangos elementus ar net visą komplektą.

Marškinėlių/šortų išmatavimai ir dydžiai (.zip failas parsisiuntimui)

 

 

 

Prekės pavadinimas Kaina
Marškinėliai trumpomis rankovėmis (juodi/žali) 19,-
Marškinėliai ilgomis rankovėmis (juodi/žali) 21,-
Šortai 16,-
Kaklaskarė 9,-
Kepurėlė 9,-
   
Marškinėliai ir šortai gali būti su Jūsų pasirinktu numeriu.  

Lietuvos moksleivių lėkščiasvydžio čempionatas 2017

Gegužės 18 dieną Kauno Ąžuolyno parke po 8 metų pertraukos įvyko Lietuvos moksleivių lėkščiasvydžio čempionatas. Čempionate dalyvavo šešios mokyklų komandos iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kaišiadorių bei Kauno. Grupės etape lyderių pozicijos neužleido Trakų Vokės gimnazija įveikusi visus varžovus be pralaimėjimų, Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija liko antri nusileidę tik grupės lyderiams, o Klaipėdos Licėjus užėmė trečiąją vietą.

Finaliniame etape dėl 5 vietos kovojo Kauno Vyturio gimnazija ir Kauno Jono Žemaičio-Vytauto progimnazija. Vyturio gimnazija žaidimą pradėjo užtikrintai ir įsiveržė į priekį 6:0, bet Jono Žemaičio-Vytauto progimnazija sugebėjo atsitiesti ir išlyginti rezultatą 6:6 nors ir nepavyko persverti rezultato, kuris baigėsi 7:6 Vyturio gimnazijos pergale.

Dėl bronzos medalių kovojo Klaipėdos Licėjus ir Kauno sporto ir sveikatinimo gimnazija. Žaidimo pradžioje sporto gimnazija greitu žaidimu sugebėjo įsiveržti į priekį ir pirmavo 7:2, bet Klaipėdos Licėjaus komanda nesiryžo atiduoti lengvai pergalės iš rankų ir laikui baigiantis rezultatas buvo 7:6. Įtemptą žaidimo pabaigą ir nervų karą sugebėjo laimėti Kauno sporto sveikatingumo gimnazija.

Finale susikovė grupės lyderiai Trakų Vokės gimnazija ir Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija, kurie jau buvo susitikę grupės etape. Trakų Vokės komanda demonstruodama stabilų žaidimą viso čempionato metu, privertė dažnai klysti Kaišiadoriečius, o neišnaudotas varžovų progas paversdavo taškais. Be pralaimėjimų žengę Trakų Vokės gimnazija iškovojo 2017 metų Lietuvos moksleivių lėkščiasvydžio čempionato auksą!

Rezultatai:

1. Trakų Vokės gimnazija + žaidimo dvasia
2. Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija
3. Kauno sporto ir sveikatinimo gimnazija
4. Klaipėdos Licėjus
5. Kauno Vyturio gimnazija
6. Kauno Jono Žemaičio-Vytauto progimnazija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lietuviams Baltijos lėkščiasvydžio klubų taurės sidabras

Latvijoje vykusiame Baltijos lėkščiasvydžio klubų čempionate tiek vyrų, tiek moterų Lietuvos komandos žaidė finaluose, bet juose patyrė pralaimėjimus.

Balandžio 1-2 dienomis Salaspilyje (Latvija) vyko Baltijos lėkščiasvydžio klubų čempionatas, kuriame dalyvavo stipriausios Baltijos šalių komandos. Lietuvai šiais metais atstovavo stipriausia šalies vyrų komanda – „Vorai“ iš Vilniaus, ir moterų „Drop That Smile“ iš Vilniaus.

Čempionatas vyko rato sistema. Pirmosiose varžybose lietuvių ekipa susitiko su Latvijos čempionais ir trečią vietą Europoje užimančia šeimininkų komanda – „Salaspils WT“. Po įtemptų rungtynių lietuviams teko pripažinti priešininkų pranašumą 8:12. Antrąsias rungtynes prieš Estijos atstovus „RandomEST“ „Vorai“ laimėjo rezultatu 13:5. Paskutiniame rato susitikme su latvių komanda „Hardcore Ultimate“ lietuviai šventė dar vieną pergalę 11:10 ir pateko į turnyro finalą.
 
Merginoms turnyre taip pat sekėsi gerai. Merrginos pradėjo turnyrą užtikrinta pergale 13:8 išplėšta pergalė prieš "Moments". Žaidžiant prieš stipriausią Estijos ekipą 11:13 teko pripažinti "Lynx" pranašumą. Paskutinės dienos rungtynės  buvo prieš "Valmiera". Iškovojus šią pergalę 13:6 merginos pateko į turnyro finalą.

Čempionato finalinio etapo rungtynėse dvi stipriausios lietuvių ekipos dar kartą susitiko su stipriausiomis Latvijos ekipomis. Deja, abiejoms lietuvių komandoms nepavyko iškovoti čempionų taurių - Baltijos čempionato nugalėtojais (vyrų grupėje) šiaip metais tapo šeimininkų ekipa „Salaspils WT“ ir „Moments“ (moterų grupėje).

Žaidimo dvasios apdovanojimai kaip ir antrosios vietos medaliai buvo įteikti lietuviams - „Vorams“ ir „Drop That Smile“.
 
Turnyro naudingiausiu žaidėju tapo Kęstutis Bačkis iš „Vorų“ ekipos.

 

Akimirkos iš turnyro: pirmoji diena, antroji diena.