Naujienos

Lietuvos moksleivių lėkščiasvydžio čempionatas 2017

Gegužės 18 dieną Kauno Ąžuolyno parke po 8 metų pertraukos įvyko Lietuvos moksleivių lėkščiasvydžio čempionatas. Čempionate dalyvavo šešios mokyklų komandos iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kaišiadorių bei Kauno. Grupės etape lyderių pozicijos neužleido Trakų Vokės gimnazija įveikusi visus varžovus be pralaimėjimų, Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija liko antri nusileidę tik grupės lyderiams, o Klaipėdos Licėjus užėmė trečiąją vietą.

Finaliniame etape dėl 5 vietos kovojo Kauno Vyturio gimnazija ir Kauno Jono Žemaičio-Vytauto progimnazija. Vyturio gimnazija žaidimą pradėjo užtikrintai ir įsiveržė į priekį 6:0, bet Jono Žemaičio-Vytauto progimnazija sugebėjo atsitiesti ir išlyginti rezultatą 6:6 nors ir nepavyko persverti rezultato, kuris baigėsi 7:6 Vyturio gimnazijos pergale.

Dėl bronzos medalių kovojo Klaipėdos Licėjus ir Kauno sporto ir sveikatinimo gimnazija. Žaidimo pradžioje sporto gimnazija greitu žaidimu sugebėjo įsiveržti į priekį ir pirmavo 7:2, bet Klaipėdos Licėjaus komanda nesiryžo atiduoti lengvai pergalės iš rankų ir laikui baigiantis rezultatas buvo 7:6. Įtemptą žaidimo pabaigą ir nervų karą sugebėjo laimėti Kauno sporto sveikatingumo gimnazija.

Finale susikovė grupės lyderiai Trakų Vokės gimnazija ir Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija, kurie jau buvo susitikę grupės etape. Trakų Vokės komanda demonstruodama stabilų žaidimą viso čempionato metu, privertė dažnai klysti Kaišiadoriečius, o neišnaudotas varžovų progas paversdavo taškais. Be pralaimėjimų žengę Trakų Vokės gimnazija iškovojo 2017 metų Lietuvos moksleivių lėkščiasvydžio čempionato auksą!

Rezultatai:

1. Trakų Vokės gimnazija + žaidimo dvasia
2. Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija
3. Kauno sporto ir sveikatinimo gimnazija
4. Klaipėdos Licėjus
5. Kauno Vyturio gimnazija
6. Kauno Jono Žemaičio-Vytauto progimnazija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lietuvos komandos dalyvavo tarptautiniame lėkščiasvydžio turnyre "Kick in de Kok"

Praėjusį savaitgalį Estijos sostinėje Taline įvyko jubiliejinis, 20-asis tarptautinis lėkščiasvydžio turnyras "Kick in de Kok", kurį aplankė nemažai Lietuvos komandų.

 

"Vorai"

 

Vyrų divizione, kuriame iš viso rungėsi 24 lėkščiasvydžio komandos, dalyvavo trys mūsų šalies ekipos, tai Vilniaus klubai "Vorai" ir "KossMix", bei Klaipėdos komanda "Marių Meškos". Tiesa, ant prizininkų pakylos pavyko užlipti tik vieniems - Lietuvos čempionams "Vorams", kurie užėmė 3-iąją vietą. Per visas varžybas "Vorai", atvežę vos 6-ių žaidėjų sudėtį, nusileido tik turnyro čempionams "Salaspils WT" iš Latvijos. Tuo tarpu "Marių Meškos" liko 13-ti, o "KossMix" tenkinosi 21-aja vieta.

 

"KossMix"

 

Moterų divizione pirmąkart turnyre dalyvavusi "Marių Meškų" komanda liko 15-ta, o keturios "Drop That Smile" komandos narės, atstovavusios Latvijos komandą "KCN Riga" užėmė 10-ąją vietą.

 

"Marių Meškų" vaikinų ir merginų komandos

 

Naudingiausiu viso turnyro žaidėju vyrų divizione tapo komandos "KossMix" kapitonas Mindaugas Mendelis. Na, o prestižinį žaidimo dvasios prizą laimėjo komandos "GRID" (vyrų pogrupyje) ir Latvijos nacionalinė rinktinė (moterų pogrupis).

 

Galutiniai Top3 iš turnyro:

Vyrų divizionas:

1. Salaspils WT (Salaspilis, Latvija)

2. GRID (Stokholmas, Švedija) 

3. Vorai (Vilnius, Lietuva)

...

13. Marių Meškos (Klaipėda, Lietuva)

...

21. KossMix (Vilnius, Lietuva)

 

Moterų divizionas:

1. Latvijos nacionalinė rinktinė (Latvija)

2. Elvis Presley (Pskovas, Rusija)

3. Cosmic Girls (Sankt Peterburgas, Rusija)

...

15. Marių Meškos (Klaipėda, Lietuva)

 

Visus rezultatus rasite oficialioje turnyro svetainėje:

http://kick.frisbee.ee/final-results/

Lietuviams Baltijos lėkščiasvydžio klubų taurės sidabras

Latvijoje vykusiame Baltijos lėkščiasvydžio klubų čempionate tiek vyrų, tiek moterų Lietuvos komandos žaidė finaluose, bet juose patyrė pralaimėjimus.

Balandžio 1-2 dienomis Salaspilyje (Latvija) vyko Baltijos lėkščiasvydžio klubų čempionatas, kuriame dalyvavo stipriausios Baltijos šalių komandos. Lietuvai šiais metais atstovavo stipriausia šalies vyrų komanda – „Vorai“ iš Vilniaus, ir moterų „Drop That Smile“ iš Vilniaus.

Čempionatas vyko rato sistema. Pirmosiose varžybose lietuvių ekipa susitiko su Latvijos čempionais ir trečią vietą Europoje užimančia šeimininkų komanda – „Salaspils WT“. Po įtemptų rungtynių lietuviams teko pripažinti priešininkų pranašumą 8:12. Antrąsias rungtynes prieš Estijos atstovus „RandomEST“ „Vorai“ laimėjo rezultatu 13:5. Paskutiniame rato susitikme su latvių komanda „Hardcore Ultimate“ lietuviai šventė dar vieną pergalę 11:10 ir pateko į turnyro finalą.
 
Merginoms turnyre taip pat sekėsi gerai. Merrginos pradėjo turnyrą užtikrinta pergale 13:8 išplėšta pergalė prieš "Moments". Žaidžiant prieš stipriausią Estijos ekipą 11:13 teko pripažinti "Lynx" pranašumą. Paskutinės dienos rungtynės  buvo prieš "Valmiera". Iškovojus šią pergalę 13:6 merginos pateko į turnyro finalą.

Čempionato finalinio etapo rungtynėse dvi stipriausios lietuvių ekipos dar kartą susitiko su stipriausiomis Latvijos ekipomis. Deja, abiejoms lietuvių komandoms nepavyko iškovoti čempionų taurių - Baltijos čempionato nugalėtojais (vyrų grupėje) šiaip metais tapo šeimininkų ekipa „Salaspils WT“ ir „Moments“ (moterų grupėje).

Žaidimo dvasios apdovanojimai kaip ir antrosios vietos medaliai buvo įteikti lietuviams - „Vorams“ ir „Drop That Smile“.
 
Turnyro naudingiausiu žaidėju tapo Kęstutis Bačkis iš „Vorų“ ekipos.

 

Akimirkos iš turnyro: pirmoji diena, antroji diena.

Lenkijos lėkščiasvydžio turnyre Lietuviai “KossMix” iškovojo sidabrą!

Kovo 18-19 dienomis Lenkijos mieste - Ščytne (Szczytno) vyko mišrios sudėties salės lėkščiasvydžio turnyras “Mazurski Klimat”, kuriame dalyvavo ir lietuvių komanda “KossMix” (Vilnius).

Po pirmos dienos grupės varžybų su trimis pergalėmis ir vienu pralaimėjimu “KossMix” atsidūrė lentelės viršuje ir pateko į pusfinalį, kuriame varžėsi su turnyro organizatoriais, komanda “Dirty Dishes” (Ščytnas). Po atkaklių rungtynių rezultatu 16:11 laimėjo lietuviai ir išsikovojo vietą finale, kur susitiko su viena pajėgiausių Lenkijos komandų “muJAHedini Dysku” (Varšuva). Deja, finalas sėkmingiau susiklostė šeimininkams ir “KossMix” teko pripažinti kaimynų pranašumą rezultatu 17:20.

“Mazurski Klimat” turnras vyksta jau trečius metus. Tai ne pirmas lietuvių pasirodymas šiame turnyre. 2016 metais komanda iš Vilniaus “Drop That Smile” iškovojo pirmąją vietą.

Varžybų rezultatai:
KossMix-Nine Hills 22-18
KossMix-Szcupaki 24-12
KossMix-Picasso 14-15
KossMix-RJP Warsawa 22-18
KossMix-Dirty Dishes 16-11
KossMix-muJAHedini Dysku17-20

Prizinės vietos:

1. muJAHedini Dysku (Lenkija)
2. KossMix (Lietuva)
3. Nine Hills (Lenkija)

Žaidimo dvasios apdovanojimas buvo įteiktas “Flyons” (Lenkija) ekipai.KossMix komandos sudėtis:
Modestas Kižauskas, Monika Spetylaitė, Artūras Petrauskas, Birutė Steponėnaitė, Justinas Rupeika, Jurgita Stasikėlytė, Donatas Valevičius, Kamilė Banevič, Dovydas Gaidelis, Justė Bučiūnaitė, Sergey Kalugin, Rimvydas Lišauskas.

Visi rezultatai iš "Mazurski Klimat 2017": https://www.facebook.com/mazurskiklimat/

Discoholics ir DTS pasirodymai tarptautiniame "Hello Stockholm" turnyre

Praėjusį savaitgalį Švedijos sostinėje Stokholme įvyko jau ketvirtasis tarptautinis lėkščiasvydžio turnyras "Hello Stockholm 2017".

"Discoholics"

 

Pirmąkart šiais metais turnyras sulaukė ir dalyvių iš Lietuvos - moterų divizione dalyvavo Vilniaus klubas "Drop That Smile", na o vyrų divizione rungtyniavo komanda "Discoholics".

 

Merginos turnyrą pradėjo pergale prieš kaimyninės Estijos ekipą "Lynx Jr" 11:5, tačiau po to sekė pralaimėjimas vietinei komandai "GotLAborg" 7:10. Tai lėmė, jog "DTS" grupėje U užėmė antrąją vietą ir aštuntfinalyje susitiko su Rusijos komanda "Cosmic Girls". Vilnietės nusileido, kaip vėliau paaiškėjo, būsimoms viso turnyro nugalėtojoms iš Rusijos, rezultatu 7:9 ir iškrito iš tolimesnės kovos dėl medalių. Atradusios jėgų kovoti toliau, "Drop That Smile" sekančiose rungtynėse nepaliko jokių vilčių "Lynx" komandai iš Estijos. Estės buvo sutriuškintos 9:2, o "DTS" kartu ir atsirevanšavo šiai komandai už pralaimėjimą Baltijos lygoje praėjusią žiemą. 

 

Sekmadienio rytą "Drop That Smile" susirungė prieš švedų "Uppsala" ekipą ir įveikė savo priešininkes 9:6, tačiau paskutinėse viso turnyro rungtynėse lietuvaitės nusileido "Spinister Mochicks" merginoms ir užėmė 10-ąją vietą "Hello Stockholm 2017" turnyre.

 

Vyrų divizione mišri komanda iš įvairių Lietuvos klubu "Discoholics" grupių etape startavo labai skambiai - vilniečiai nepasigailėjo "Vif2" (Švedija) ir "La Bamba" (Švedija) komandų, sutriuškinę savo varžovus net 11:0. Dar vienas grupių etapo mačas prieš "RandomEST" iš Estijos baigėsi taip pat "Disco" komandos naudai 11:5. Aštuntfinalyje Lietuvos žaidėjai susitiko su kaimyninės Latvijos "Salaspils WT" komanda, ir po atkaklios kovos, nusileido 6:9 būsimiems viso turnyro nugalėtojams. 

 

Kitą rytą "Discoholics" pradėjo dar viena pergale prieš "Lumberjacks" komandą iš Švedijos ir įveikė savo priešininkus 9:4. Vėliau vilniečiams teko žaisti prieš "Back in Stock" komandą iš Šveicarijos ir čia, po priešininkų kelių klaidų rungtynių pabaigoje, pergalę šventė "Discoholics" 9:7. Paskutinėse turnyro rungtynėse "Disco" įveikė "Uppsala" komandą 11:5 ir užėmė 9-ąją vietą visame "Hello Stockholm" turnyre. 

 

Visi rezultatai iš "Hello Stokcholm 2017":

 

Prizinės vietos atiteko:

Vyrų divizione

 1. Salaspils WT (Latvija)
 2. Orebro (Švedija)
 3. Viksjofors (Švedija)

Moterų divizione

 1. Cosmic Girls (Rusija)
 2. Salaspils FK (Latvija)
 3. GotLAborg (Švedija)

Lietuvos komandų sudėtys:

Drop That Smile: Barbora Kundelytė, Monika Šlamaitė, Kamilė Reznikaitė, Donata Bassus, Julija Petrovaitė, Gintarė Petrauskaitė, Rūta Gedvilaitė, Natalija Kurasova.

Discoholics: Kęstutis Bačkis, Dovydas Gauba, Artūras Čadas, Mindaugas Mendelis, Ernestas Vysockis, Emilis Burakas, Arvydas Arlauskas, Martynas Lukštaraupis.

Vorai laimėjo LUČi 2016/2017

Praėjusį šeštadienį, kovo 4 dieną, Šiaulių krepšinio akademijos "Saulė" arenoje įvyko finalinis Lietuvos ultimeito čempionato etapas.

"Vorai"

 

Po tris turus vykusio reguliaraus sezono paaiškėjo, jog kelialapius į pusfinalį iškovojo pirmas dvi vietas užėmusios komandos, tai Kauno "Skraidantys Drambliai" (8-2) ir Vilniaus "Vorai" (8-2). Tuo tarpu likusias vietas (3-6) užėmusios komandos - Vilniaus "Taškas" (5-5), Vilniaus "KossMix" (5-5), Klaipėdos "Marių Meškos" (4-6) ir Kaišiadorių "Žalieji Velniai" (0-10) turėjo žaisti ketvirtfinalio etapą.

 

Būtent šiuo etapu ir prasidėjo Šiauliuose vykęs finalinis LUČi 16/17 etapas. Pirmieji ant parketo žengė "KossMix" ir "Žalieji Velniai". Gan užtikrintai žaidę vilniečiai nepaliko jokių vilčių savo priešininkams ir laimėję 13-4 žengė į pusfinalį. Antrajame ketvirtfinalyje susitiko "Taškas" prieš "Marių Meškas". Verta paminėti, jog "Meškos" reguliariajame sezone dukart įveikė sostinės komandą, tačiau prastesni rezultatai prieš kitas komandas numetė uostamiesčio ekipą į 5-ąją vietą. Šįkart, ketvirtfinalio etape, "Taško" vaikinams pavyko atsirevanšuoti savo varžovams rezultatu 13-5.

 

Po šių susitikimų sekė pusfinaliai, kur buvo užfiksuota staigmena - sostinės komanda "KossMix", po atkaklios kovos, palaužė pirmąją vietą reguliariajame sezone užėmusią Kauno "Skraidančių Dramblių" komandą. Laikinosios sostinės ekipa pirmąjį kėlinį baigė pirmaudami 7-5, tačiau po pertraukos sugrįžę "KossMix" greitai atsakė 4 iš eilės pelnytais taškais ir galiausiai, paskutinėmis rungtynių minutėmis, įveikė savo priešininkus 12-11 ir pirmą kartą klubo istorijoje, atvirajame divizione žengė į finalą. Puikiai šiame susitikime pasirodė sostinės komandos kapitonas Mindaugas Mendelis, pelnęs 5 ir atlikęs tiek pat rezultatyvių perdavimų.

 

"KossMix"

 

Antrajame pusfinalyje įvyko Vilniaus miesto derbis ir senų varžovų akistata - "Vorai" susitiko su "Tašku". Po permainingos kovos pirmajame kėlinyje, "Vorai" turėjo minimalų pranašumą. Minėtoji komanda, atrodo, antrajame kėlinyje "įjungė antrą pavarą", kuomet pelnę 4 taškus be varžovų atsako, laimėjo šį pusfinalį ir pateko į finalą, kur jų jau laukė "KossMix".

 

Tuo tarpu rungtynėse dėl 5-osios vietos tik pačioje jų pabaigoje savo pranašumą prieš varžovus įrodė "Marių Meškos", įveikę "Žaliuosius Velnius" 13-9. Mače dėl 3-ios vietos vyko taip pat atkaklus susitikimas - "Taškas", turėję 3 taškų deficitą po pirmojo kėlinio, sugebėjo sugrįžti į rungtynes ir laimėjo prieš "Skraidančius Dramblius" 15-12.

 

"Taškas"

 

Rungtynėse dėl aukso medalių vilniečių komanda "KossMix" pačioje jų pradžioje gan netikėtai išsiveržė į priekį prieš "Vorus" 2-0, o vėliau ir 4-2. Tačiau besibaigiant pirmajam kėliniui "Vorai" laimėjo atkarpą 5-0, kas, ko gero, palaužė komandą "KossMix", kurie antrajame kėlinyjė pelnė vos 3 taškus ir atidavė pergalę bei pirmąją vietą "Vorams". Galutinis rezultatas 15-8.

 

Naudingiausiu viso čempionato žaidėju buvo pripažintas Vytautas Kazlauskas iš "Skraidančiųjų Dramblių", o finalo MVP tapo "Vorų" žaidėjas Ernestas Vysockis. Žaidimo dvasios prizas iškeliavo į sostinę, mat jį laimėjo vilniečiai "KossMix".

 

Galutinė LUČi 16/17 rikiuotė:

 1. Vorai (Vilnius) + finalo MVP Ernestas Vysockis
 2. KossMix (Vilnius) + SOTG
 3. Taškas (Vilnius)
 4. Skraidantys Drambliai (Kaunas) + MVP Vytautas Kazlauskas
 5. Marių Meškos (Klaipėda)
 6. Žalieji Velniai (Kaišiadorys) 

Pasibaigė LUČi 16/17 reguliarus sezonas

Praėjusį šeštadienį Jurbarko Antano Giedraičio - Giedriaus gimnazijos sporto salėje įvyko paskutinysis Lietuvos lėkščiasvydžio uždarų patalpų čempionato etapas, po kurio galiausiai paaiškėjo galutinė komandų rikiuotė prieš finalinį etapą.

Šis etapas tapo paskutiniuoju - trečiuoju reguliariajame sezone, po kurio galiausiai liko aišku, jog Kauno "Skraidantys Drambliai", gan netikėtai, su bendru pergalių ir pralaimėjimų balansu 8/2, užėmė pirmąją vietą. Antri liko praeitų metų čempionai "Vorai", kurie turi tokį pat balansą, tačiau abu kartus pralaimėjo laikinosios sostinės ekipai, todėl Vilniaus klubas nusileido laipteliu žemyn.

Trečioji vieta reguliariajame sezone atiteko komandai "Taškas" iš Vilniaus (balansas 5/5). Su tiek pat pergalių ir pralaimėjimų ketvirti liko dar viena sostinės lėkščiasvydžio ekipa "KossMix", tačiau ši komanda dukart nusileido prieš tai minėtiems "Taškas", todėl praleido juos į priekį.

Paskutiniąsias dvi vietas turnyrinėje lentelėje užėmė Klaipėdos "Marių Meškos" (4/6) ir pergalės skonio kol kas nepatyrę Kaišiadorių "Žalieji Velniai" (0/10).

Galutinė komandų rikiuotė:

 1. Skraidantys Drambliai (Kaunas)
 2. Vorai (Vilnius)
 3. Taškas (Vilnius)
 4. KossMix (Vilnius)
 5. Marių Meškos (Klaipėda)
 6. Žalieji Velniai (Kaišiadorys)

 

Po reguliaraus sezono prasidės atkrintamųjų - finalinis etapas, kuris vyks kovo 4 dieną Šiauliuose, krepšinio akademijos "Saulė" salėje. Pirmąsias dvi vietas turnyrinėje lentelėje užėmusios komandos iš karto patenka į pusfinalius, na o 4-6 vietos dar sužais ketvirtfinalio etapą. Visa "play-off" stadija atrodo sekančiai:

 

Vaizdo įrašą iš paskutinio, III-iojo etapo Jurbarke rasite čia.

Visų etapų rezultatus, turnyrines lentelės, bei žaidimo dvasios taškus galima pamatyti čia.