Naujienos

Paaiškėjo į mišrios Lietuvos lėkščiasvydžio rinktinės pasiruošimą pakviestų kandidatų sąrašas

Paaiškėjo į mišrios Lietuvos lėkščiasvydžio rinktinės pasiruošimą Europos lėkščiasvydžio čempionatui (vyksiančiam 2019–ųjų birželį Vengrijoje) pakviestų kandidatų sąrašas. Pasiruošimui pakviestas iš viso 31 sportininkas: 15 merginų ir 16 vaikinų. Šiuo sąstatu sportininkai drauge čempionatui ruošis šiek tiek daugiau nei pusmetį, kol paaiškės galutinė rinktinės sudėtis. Pirmoji rinktinės treniruotė sportininkų laukia jau už dviejų savaičių, t.y. liepos 28–ąją dieną. 

 

Į rinktinės pasiruošimą pakviestų asmenų sąrašas: 

Palanga Sands 2018 turnyre pagerinti du Lietuvos rekordai!

Paskutinį gegužės savaitgalį, Lietuvos sporto entuziastus tradiciškai į Palangą sukviečia sporto asociacija "Sportas visiems", kuriame Lietuvos Skraidančiojo Disko Federacija rengia savo varžybas - "Palanga Sands". Turnyro metu visi dalyviai varžėsi paplūdimio lėkščiasvydžio rungtynėse ir individualiose rungtyse.

Turnyre dalyvavo 39 žaidėjai iš Šiaulių, Kauno, Klaipėdos, Vilniaus ir Kaišiadorių.

Lėkščiasvydžio rungtynių galutinė komandų rikiuotė:

  1. Baltieji
  2. Raudonieji
  3. Žalieji
  4. Geltonieji
  5. Mėlynieji + žaidimo dvasia

Naudingiausias finalo žaidėjas - Aidas Figoras (baltieji) - 13 taškų (7 įmesti, 1 pagautas, 5 perimti/blokuoti perdavimai)

Individualių rungčių metu mūsų meginios Kristina Bačkytė-Bogdanova ir Gintarė Valantiejūtė pagerino Lietuvos moterų paplūdimio M.T.A. ir T.R.C. rungčių rezultatus!!!

 

Toliausiai numestas diskas

Ilgiausiai ore išsilaikęs diskas (M.T.A.)

Toliausiai numestas ir paties pagautas diskas (T.R.C.)

Gražiausiai pagautas diskas layoutu

 

Individualių rungčių rezultatai

Paplūdimio lėkščiasvydžio varžybų rezultatai

Broziniai lietuvių startai Estijoje

Praėjusį savaitgalį (balandžio 14-15 d.) net keturios Lietuvos ekipos išvyko į Estijos sostinę, Taliną, varžytis didžiausiame Baltijos šalių lėkščiasvydžio turnyre – „Kick in de Kok 2018“. Lietuvaičiams tai žinomas turnyras, rengiamas dar nuo 2001 metų į kurį komandos vyksta kiekvienais metais.

Šiemet Lietuvą turnyre atstovavo viso keturios komandos: 3 vyrų - Vilniaus „Vorai“ ir „KossMix“, bei Kauno „Skraidantys Drambliai“, ir viena moterų komanda, iš Vilniaus – „Drop That Smile“. Iš viso turnyre dalyvavo net 34 komandos (21 vyrų ir 13 moterų divizionuose).
Vyrų divizione aukščiausią rezultatą turnyre pasiekė pajėgiausias Lietuvos lėkščiasvydžio klubas – „Vorai“. Viso turnyro metu „Vorai“ triuškino savo varžovus ir pralaimėjo tik vieną kartą, minimaliu rezultatu (7:8), Švedijos ekipai „GRID“. Rungtynėse dėl trečios vietos vilniečiai nesunkiai įveikė „All nighters“ (Estija) rezultatu 15:8. „Vorai“ iškovoję 5 pergales iš 6 galimų užėmė garbingą trečią vietą ir pasidabino turnyro medaliais ir organizatorių prizais.
Įdomu tai, kad vorams tai jau treti metai iš eilės, kai jie iškovoją trečiąją vietą šiame turnyre.

Prizininkų trejetas:
1. „Salaspils WT“ (Latvija)
2. „GRID“ (Švedija)
3. „Vorai“ (Lietuva)

Kitiems dviems lietuvių klubams turnyras susiklostė prasčiau – „KossMix“ teko tenkintis - 14-ta vieta, o „Skraidantys Drambliai“ - liko 18-ti.

Vyrų diviziono žaidimo dvasios prizas įteiktas „The Dalahasts“ komandai iš Švedijos.

 

Moterų divizione maloniai nustebino Vilniečių komanda „Drop That Smile“, kuri taipogi per visą turnyrą suklupo tik vieną kartą, ir iš turėtų 6 rungtnyių iškovojo 5 užtikrintas pergales. Lietuvaitės nusileido tik ekipai iš Rusijos – „Cosmic Girls“, kurios 2017 metais tapo pasaulio paplūdimio lėkščiasvydžio čempionėmis ir sekančiose rungtynėse be laimėjusioms turnyro finalą.

Mažąjį finalą „Drop That Smile“ laimėjo įtikinamu rezultatu ir iškovojo bronzos apdovanojimą, bei medalius. Tai aukščiausias klubo pasiekimas šiame turnyre.

Prizininkų trejetas:
1. „Cosmic Girls“ (Rusija)
2. „Moments“ (Latvija)
3. „Drop That Smile“ (Lietuva)

Dar vienas malonus siurprizas - lietuvaitės „Drop That Smile“ pelnė žaidimo dvasios prizą už aukščiausią žaidimo dvasios balų vidurkį! Sveikinimai!

Lietuvos lėkščiasvydžio nacionalinės rinktinės apranga


Lietuvos skraidančiojo disko federacija ir lenkų sportinės aprangos gamintoja „Vrayna Ultimate“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią aprangų gamintojas įsipareigoja LSDF užsakymu pagaminti Lietuvos lėkščiasvydžio rinktinės fanams kokybiškas ir sportui tinkančias rinktinės aprangas. Aprangos bus tikslios kopijos tų, su kuriomis rungtyniavo Lietuvos nacionalinės lėkščiasvydžio rinktinės žaidėjai (t.y. pasiūti iš tokių pačių medžiagų ir naudojant identišką technologiją).

Nacionalinės lėkščiasvydžio rinktinės fanai aprangas gali įsigyti užsisakę internetu. Užsakymas bus renkamas iki kovo 20 dienos ir tuomet bus perduodamas gamintojams.

 

Užklausimus ir užsakymus (nurodę prekes ir dydžius) siųsti el. paštu - julija.petrovaite@gmail.comSuskubkite išsirinkti ir užsisakyti Jums patinkančius marškinėlius, kitus aprangos elementus ar net visą komplektą. 

SVARBU: užsakant aprangas galite pasirinkti patinkantį numerį. Vardai ar pavardės ant aprangų nebus galimi.

Marškinėlių/šortų išmatavimai ir dydžiai (.zip failas parsisiuntimui)

 

 

 

Prekės pavadinimas Kaina
Marškinėliai trumpomis rankovėmis (juodi/žali) 22,-
Marškinėliai ilgomis rankovėmis (juodi/žali) 25,-
Šortai 20,-
Kaklaskarė 11,-
Kepurėlė 11,-
   
Marškinėliai ir šortai gali būti su Jūsų pasirinktu numeriu.  

Lėkščiasvydžio mokymai Kupiškio rajono fizinio lavinimo specialistams

Džiugių žinių turime ne tik iš Kauno! Lietuvos skraidančiojo disko federacijos vykdančiojo komiteto narys, Robertas Šustavičius, šių metų kovo 2-ąją dieną organizavo lėkščiasvydžio mokymus Kupiškio kūno kultūros mokytojams. Mokymų metuu mokytojams buvo suteiktos teorinės žinios apie lėkščiasvydį, bei praktinių užsiėmimų pagrindai. Mokytojai turėjo galimybę pabūti žaidėju ir išbandyti lėkščiasvydį savo kailiu.

Džiugu, jog lėkščiasvydis populiarėja, yra matomas įvairiuose Lietuvos miestuose. Linkime Kupiškio mokytojams kuo didžiausios sėkmės bei smagių akimirkų sportuojant lėkščiasvydį ir įtraukiant savo bendruomenės narius!

Pirmą kartą Lietuvos moksleiviai varžėsi dėl uždarų patalpų lėkščiasvydžio čempionų titulo

Lietuvos skraidančiojo disko federacija kartu su Kauno kolegijos sporto vadybos katedra, šį savaitgalį (kovo 3 d.) surengė pirmąjį Lietuvoje moksleivių uždarų patalpų čempionatą, kuriame varžėsi 4 Lietuvos mokyklos: Trakų Vokės gimnazija, Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija, Klaipėdos Licėjus ir Jurbarko Antano Giedraičio gimnazija.

Pirmosiose rato rungtynėse pirmąsias pergales iškovojo Trakų Vokės gimnazija įveikdama Klaipėdos Licėjų rezultatu 10:5, o Jurbarko Antano Giedraičio gimnazija įveikė Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnaziją rezultatu 11:2. Antrame rate favoritų pozicijas įtvirtino Jurbarko gimnazija nugalėdama Klaipėdos Licėjų 11:2 bei Trakų Vokės gimnazija įveikdama Kaišiadorių gimnaziją rezultatu 11:4.

Trečiame ture pirmąją užtikrintą pergalę pavyko iškovoti Klaipėdos Licėjui įveikus Kaišiadorių gimnaziją rezultatu 11:4. Didžiausia intriga vyko tarp lentelės lyderių Trakų Vokės ir Jurbarko gimnazijų. Žaidimo pradžioje pirmieji įsiveržė Trakų Vokės gimnazistai rezultatu 2:1. Ilgai netrukus iniciatyva perėmė Jurbarko gimnazistai persverdami rezultatą savo naudai 4:3. Lyderių akistatoje įtampa nenuslūgo toliau, Trakų Vokės gimnazija išlygino rezultatą 5:5 ir po dviejų rezultatyvių Mato Mikėno perdavimų Trakų Vokė pirmavo 7:5. Vis dėlto Jurbarkiečiai sugebėjo atsitiesti, išlyginti rezultatą 7:7 bei laimėti nervų karą rezultatu savo naudai 8:7.

Pusfinalyje grupės lyderiai nesunkiai susitvarkė su varžovais bei pateko į finalą. Trakų Vokės gimnazija įveikė Klaipėdos Licėjų 10:3 ir Jurbarko gimnazija nugalėjo Kaišiadorių gimnaziją 11:3. Kovoje dėl trečios vietos Klaipėdos Licėjaus gimnazistai vedami trenerio Sauliaus Lukono parodė savo tvirtą charakterį ir įveikė Kaišiadoriečius rezultatu 11:5 bei pasidabino bronzos medaliais.

Moksleivių čempionato finale pasikartojo šių metų vyrų čempionato finalo scenarijus, kuriame buvo susitikę Trakų Vokės lėkščiasvydžio klubas „Vorai“ ir Jurbarko „Velniai“. Grupes etape puikiai pasirodę Jurbarko gimnazistai nenuleido kartelės ir startavo finale rezultatu net 6:0. Trakų Vokės gimnazijai žaidimo pradžioje nepavyko sėkmingai užpulti, o į Jurbarkiečių spurtą atsakė vos porą rezultatyvių atakų 2:8. Po minutės pertraukėlės Trakų Vokės gimnazija sugebėjo atsitiesti bei perimti iniciatyvą į savo rankas. Įspūdingai spurtavę sugebėjo pelnyti net 7 taškus iš eilės ir rezultatą persverti savo naudai 9:8. Pasibaigus rungtynių laikui Jurbarkiečiai nepasidavė ir išlygino rezultatą 10:10, bet lemiamus taškus pelniusi Trakų Vokės komanda tapo pirmojo Lietuvos moksleivių uždarų patalpų čempione rezultatu 11:10.

Naudingiausias turnyro žaidėjas buvo išrinktas Arnas Levonauskas iš Jurbarko Antano Giedraičio gimnazijos.

Rezultatai:

1 vieta: Trakų Vokės gimnazija
2 vieta: Jurbarko Antano Giedraičio gimnazija + žaidimo dvasia ir naudingiausias žaidėjas Arnas Levonauskas
3 vieta: Klaipėdos Licėjus
4 vieta: Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija