Naujienos

Baigėsi pasaulio paplūdimio lėkščiasvydžio čempionatas

Vakar Prancūzijos mieste Rojane pasibaigė Pasaulio paplūdimio lėkščiasvydžio čempionatas (World championships beach ultimate 2017).

Savaitę trukęs čempionatas sulaukė didžiulio dėmesio - čia susirinko net 1700 lėkščiasvydžio žaidėjų ir 117 nacionalinių rinktinių.

 

Mišriajame divizione buvo daugiausiai komandų - 32. Pirmąją vietą užėmė Jungtinių Amerikos Valstijų ekipa, finalinėje kovoje įveikusi Kanados rinktinę 12-10. Trečioji vieta atiteko Vokietijos rinktinei, kuri kovoje dėl bronzos medalių palaužė Filipinus 12-7. Žaidimo dvasios prizas mišriajame divizione buvo skirtas Naujosios Zelandijos rinktinei.

 

Vyrų pogrupyje, kuriame dalyvavo 23 rinktinės, pirmi liko taip pat JAV frisbininkai, kurie finale nugalėjo Didžiosios Britanijos rinktinę 11-8. Bronza šiame divizione atiteko čempionato šeimininkams prancūzams, kurie laimėjo paskutinę čempionato kovą prieš filipiniečius 13-10. Žaidimo dvasios prizas, kaip ir mišriajame divizione, taip ir vyrų pogrupyje buvo skirtas N. Zelandijos nacionalinei rinktinei.

Moterų divizione įvyko gan didelis netikėtumas - aukso medalius laimėjo Rusijos rinktinė, finale, pralaiminėdamos JAV rinktinei net 6-10, rusės sugebėjo sugrįžti į rungtynes ir išplėšė neįtikėtiną pergalę 11-10. Trečios liko D. Britanijos žaidėjos, mače dėl šios vietos britės įveikė kanadietes 13-5. Šiame divizione žaidimo dvasios prizas iškeliavo į Austriją. Viso į Rojaną buvo atvykę 16 moterų nacionalinių rinktinių iš viso pasaulio. Mūsų kaimynės latvės užėmė 10-ąją vietą, o estės liko 14-os.

Meistrų mišriajame divizione pirmi buvo JAV, antri - kanadiečiai, o trečią vietą laimėjo Prancūzija. Japonija šiame pogrupyje iškovojo žaidimo dvasios prizą. Vyrų meistrų divizione pirmi ir vėl buvo JAV lėkščiasvydininkai, antroje vietoje liko Prancūzija, na o Kanada pasidabino bronzos medaliais. Šįkart Indija gavo žaidimo dvasios titulą. Meistrių moterų divizione taip pat JAV nepaliko niekam vilčių. Po jų žengė Kanada (sidabras) ir Australija (bronza), kuri dar ir džiaugėsi žaidimo dvasios prizu. Vyrų meistrų-senelių divizione JAV laimėjo auksą, sidabrą - D. Britanija, na o kanadiečiai tenkinosi bronzos medaliais. Žaidimo dvasios prizas šiame divizione buvo įteiktas ispanams.

 

Galutines pasaulio paplūdimio čempionato rikiuotes galite rasti oficialiame WCBU'17 tinklapyje

Lietuvos lėkščiasvydžio nacionalinės rinktinės apranga


Lietuvos skraidančiojo disko federacija ir lenkų sportinės aprangos gamintoja „Vrayna Ultimate“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią aprangų gamintojas įsipareigoja LSDF užsakymu pagaminti Lietuvos lėkščiasvydžio rinktinės fanams kokybiškas ir sportui tinkančias rinktinės aprangas. Aprangos bus tikslios kopijos tų, su kuriomis rungtyniavo Lietuvos nacionalinės lėkščiasvydžio rinktinės žaidėjai (t.y. pasiūti iš tokių pačių medžiagų ir naudojant identišką technologiją).

Nacionalinės lėkščiasvydžio rinktinės fanai aprangas gali įsigyti užsisakę internetu. Užsakymas bus renkamas iki birželio 24 dienos ir tuomet bus perduodamas gamintojams.

 

Užklausimus ir užsakymus (nurodę prekes ir dydžius) siųsti el. paštu - julija.petrovaite@gmail.comSuskubkite išsirinkti ir užsisakyti Jums patinkančius marškinėlius, kitus aprangos elementus ar net visą komplektą.

Marškinėlių/šortų išmatavimai ir dydžiai (.zip failas parsisiuntimui)

 

 

 

Prekės pavadinimas Kaina
Marškinėliai trumpomis rankovėmis (juodi/žali) 19,-
Marškinėliai ilgomis rankovėmis (juodi/žali) 21,-
Šortai 16,-
Kaklaskarė 9,-
Kepurėlė 9,-
   
Marškinėliai ir šortai gali būti su Jūsų pasirinktu numeriu.  

 

Lietuvos moksleivių lėkščiasvydžio čempionatas 2017

Gegužės 18 dieną Kauno Ąžuolyno parke po 8 metų pertraukos įvyko Lietuvos moksleivių lėkščiasvydžio čempionatas. Čempionate dalyvavo šešios mokyklų komandos iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kaišiadorių bei Kauno. Grupės etape lyderių pozicijos neužleido Trakų Vokės gimnazija įveikusi visus varžovus be pralaimėjimų, Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija liko antri nusileidę tik grupės lyderiams, o Klaipėdos Licėjus užėmė trečiąją vietą.

Finaliniame etape dėl 5 vietos kovojo Kauno Vyturio gimnazija ir Kauno Jono Žemaičio-Vytauto progimnazija. Vyturio gimnazija žaidimą pradėjo užtikrintai ir įsiveržė į priekį 6:0, bet Jono Žemaičio-Vytauto progimnazija sugebėjo atsitiesti ir išlyginti rezultatą 6:6 nors ir nepavyko persverti rezultato, kuris baigėsi 7:6 Vyturio gimnazijos pergale.

Dėl bronzos medalių kovojo Klaipėdos Licėjus ir Kauno sporto ir sveikatinimo gimnazija. Žaidimo pradžioje sporto gimnazija greitu žaidimu sugebėjo įsiveržti į priekį ir pirmavo 7:2, bet Klaipėdos Licėjaus komanda nesiryžo atiduoti lengvai pergalės iš rankų ir laikui baigiantis rezultatas buvo 7:6. Įtemptą žaidimo pabaigą ir nervų karą sugebėjo laimėti Kauno sporto sveikatingumo gimnazija.

Finale susikovė grupės lyderiai Trakų Vokės gimnazija ir Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija, kurie jau buvo susitikę grupės etape. Trakų Vokės komanda demonstruodama stabilų žaidimą viso čempionato metu, privertė dažnai klysti Kaišiadoriečius, o neišnaudotas varžovų progas paversdavo taškais. Be pralaimėjimų žengę Trakų Vokės gimnazija iškovojo 2017 metų Lietuvos moksleivių lėkščiasvydžio čempionato auksą!

Rezultatai:

1. Trakų Vokės gimnazija + žaidimo dvasia
2. Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija
3. Kauno sporto ir sveikatinimo gimnazija
4. Klaipėdos Licėjus
5. Kauno Vyturio gimnazija
6. Kauno Jono Žemaičio-Vytauto progimnazija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lietuvos komandos dalyvavo tarptautiniame lėkščiasvydžio turnyre "Kick in de Kok"

Praėjusį savaitgalį Estijos sostinėje Taline įvyko jubiliejinis, 20-asis tarptautinis lėkščiasvydžio turnyras "Kick in de Kok", kurį aplankė nemažai Lietuvos komandų.

 

"Vorai"

 

Vyrų divizione, kuriame iš viso rungėsi 24 lėkščiasvydžio komandos, dalyvavo trys mūsų šalies ekipos, tai Vilniaus klubai "Vorai" ir "KossMix", bei Klaipėdos komanda "Marių Meškos". Tiesa, ant prizininkų pakylos pavyko užlipti tik vieniems - Lietuvos čempionams "Vorams", kurie užėmė 3-iąją vietą. Per visas varžybas "Vorai", atvežę vos 6-ių žaidėjų sudėtį, nusileido tik turnyro čempionams "Salaspils WT" iš Latvijos. Tuo tarpu "Marių Meškos" liko 13-ti, o "KossMix" tenkinosi 21-aja vieta.

 

"KossMix"

 

Moterų divizione pirmąkart turnyre dalyvavusi "Marių Meškų" komanda liko 15-ta, o keturios "Drop That Smile" komandos narės, atstovavusios Latvijos komandą "KCN Riga" užėmė 10-ąją vietą.

 

"Marių Meškų" vaikinų ir merginų komandos

 

Naudingiausiu viso turnyro žaidėju vyrų divizione tapo komandos "KossMix" kapitonas Mindaugas Mendelis. Na, o prestižinį žaidimo dvasios prizą laimėjo komandos "GRID" (vyrų pogrupyje) ir Latvijos nacionalinė rinktinė (moterų pogrupis).

 

Galutiniai Top3 iš turnyro:

Vyrų divizionas:

1. Salaspils WT (Salaspilis, Latvija)

2. GRID (Stokholmas, Švedija) 

3. Vorai (Vilnius, Lietuva)

...

13. Marių Meškos (Klaipėda, Lietuva)

...

21. KossMix (Vilnius, Lietuva)

 

Moterų divizionas:

1. Latvijos nacionalinė rinktinė (Latvija)

2. Elvis Presley (Pskovas, Rusija)

3. Cosmic Girls (Sankt Peterburgas, Rusija)

...

15. Marių Meškos (Klaipėda, Lietuva)

 

Visus rezultatus rasite oficialioje turnyro svetainėje:

http://kick.frisbee.ee/final-results/

Lietuviams Baltijos lėkščiasvydžio klubų taurės sidabras

Latvijoje vykusiame Baltijos lėkščiasvydžio klubų čempionate tiek vyrų, tiek moterų Lietuvos komandos žaidė finaluose, bet juose patyrė pralaimėjimus.

Balandžio 1-2 dienomis Salaspilyje (Latvija) vyko Baltijos lėkščiasvydžio klubų čempionatas, kuriame dalyvavo stipriausios Baltijos šalių komandos. Lietuvai šiais metais atstovavo stipriausia šalies vyrų komanda – „Vorai“ iš Vilniaus, ir moterų „Drop That Smile“ iš Vilniaus.

Čempionatas vyko rato sistema. Pirmosiose varžybose lietuvių ekipa susitiko su Latvijos čempionais ir trečią vietą Europoje užimančia šeimininkų komanda – „Salaspils WT“. Po įtemptų rungtynių lietuviams teko pripažinti priešininkų pranašumą 8:12. Antrąsias rungtynes prieš Estijos atstovus „RandomEST“ „Vorai“ laimėjo rezultatu 13:5. Paskutiniame rato susitikme su latvių komanda „Hardcore Ultimate“ lietuviai šventė dar vieną pergalę 11:10 ir pateko į turnyro finalą.
 
Merginoms turnyre taip pat sekėsi gerai. Merrginos pradėjo turnyrą užtikrinta pergale 13:8 išplėšta pergalė prieš "Moments". Žaidžiant prieš stipriausią Estijos ekipą 11:13 teko pripažinti "Lynx" pranašumą. Paskutinės dienos rungtynės  buvo prieš "Valmiera". Iškovojus šią pergalę 13:6 merginos pateko į turnyro finalą.

Čempionato finalinio etapo rungtynėse dvi stipriausios lietuvių ekipos dar kartą susitiko su stipriausiomis Latvijos ekipomis. Deja, abiejoms lietuvių komandoms nepavyko iškovoti čempionų taurių - Baltijos čempionato nugalėtojais (vyrų grupėje) šiaip metais tapo šeimininkų ekipa „Salaspils WT“ ir „Moments“ (moterų grupėje).

Žaidimo dvasios apdovanojimai kaip ir antrosios vietos medaliai buvo įteikti lietuviams - „Vorams“ ir „Drop That Smile“.
 
Turnyro naudingiausiu žaidėju tapo Kęstutis Bačkis iš „Vorų“ ekipos.

 

Akimirkos iš turnyro: pirmoji diena, antroji diena.

Lenkijos lėkščiasvydžio turnyre Lietuviai “KossMix” iškovojo sidabrą!

Kovo 18-19 dienomis Lenkijos mieste - Ščytne (Szczytno) vyko mišrios sudėties salės lėkščiasvydžio turnyras “Mazurski Klimat”, kuriame dalyvavo ir lietuvių komanda “KossMix” (Vilnius).

Po pirmos dienos grupės varžybų su trimis pergalėmis ir vienu pralaimėjimu “KossMix” atsidūrė lentelės viršuje ir pateko į pusfinalį, kuriame varžėsi su turnyro organizatoriais, komanda “Dirty Dishes” (Ščytnas). Po atkaklių rungtynių rezultatu 16:11 laimėjo lietuviai ir išsikovojo vietą finale, kur susitiko su viena pajėgiausių Lenkijos komandų “muJAHedini Dysku” (Varšuva). Deja, finalas sėkmingiau susiklostė šeimininkams ir “KossMix” teko pripažinti kaimynų pranašumą rezultatu 17:20.

“Mazurski Klimat” turnras vyksta jau trečius metus. Tai ne pirmas lietuvių pasirodymas šiame turnyre. 2016 metais komanda iš Vilniaus “Drop That Smile” iškovojo pirmąją vietą.

Varžybų rezultatai:
KossMix-Nine Hills 22-18
KossMix-Szcupaki 24-12
KossMix-Picasso 14-15
KossMix-RJP Warsawa 22-18
KossMix-Dirty Dishes 16-11
KossMix-muJAHedini Dysku17-20

Prizinės vietos:

1. muJAHedini Dysku (Lenkija)
2. KossMix (Lietuva)
3. Nine Hills (Lenkija)

Žaidimo dvasios apdovanojimas buvo įteiktas “Flyons” (Lenkija) ekipai.KossMix komandos sudėtis:
Modestas Kižauskas, Monika Spetylaitė, Artūras Petrauskas, Birutė Steponėnaitė, Justinas Rupeika, Jurgita Stasikėlytė, Donatas Valevičius, Kamilė Banevič, Dovydas Gaidelis, Justė Bučiūnaitė, Sergey Kalugin, Rimvydas Lišauskas.

Visi rezultatai iš "Mazurski Klimat 2017": https://www.facebook.com/mazurskiklimat/

Discoholics ir DTS pasirodymai tarptautiniame "Hello Stockholm" turnyre

Praėjusį savaitgalį Švedijos sostinėje Stokholme įvyko jau ketvirtasis tarptautinis lėkščiasvydžio turnyras "Hello Stockholm 2017".

"Discoholics"

 

Pirmąkart šiais metais turnyras sulaukė ir dalyvių iš Lietuvos - moterų divizione dalyvavo Vilniaus klubas "Drop That Smile", na o vyrų divizione rungtyniavo komanda "Discoholics".

 

Merginos turnyrą pradėjo pergale prieš kaimyninės Estijos ekipą "Lynx Jr" 11:5, tačiau po to sekė pralaimėjimas vietinei komandai "GotLAborg" 7:10. Tai lėmė, jog "DTS" grupėje U užėmė antrąją vietą ir aštuntfinalyje susitiko su Rusijos komanda "Cosmic Girls". Vilnietės nusileido, kaip vėliau paaiškėjo, būsimoms viso turnyro nugalėtojoms iš Rusijos, rezultatu 7:9 ir iškrito iš tolimesnės kovos dėl medalių. Atradusios jėgų kovoti toliau, "Drop That Smile" sekančiose rungtynėse nepaliko jokių vilčių "Lynx" komandai iš Estijos. Estės buvo sutriuškintos 9:2, o "DTS" kartu ir atsirevanšavo šiai komandai už pralaimėjimą Baltijos lygoje praėjusią žiemą. 

 

Sekmadienio rytą "Drop That Smile" susirungė prieš švedų "Uppsala" ekipą ir įveikė savo priešininkes 9:6, tačiau paskutinėse viso turnyro rungtynėse lietuvaitės nusileido "Spinister Mochicks" merginoms ir užėmė 10-ąją vietą "Hello Stockholm 2017" turnyre.

 

Vyrų divizione mišri komanda iš įvairių Lietuvos klubu "Discoholics" grupių etape startavo labai skambiai - vilniečiai nepasigailėjo "Vif2" (Švedija) ir "La Bamba" (Švedija) komandų, sutriuškinę savo varžovus net 11:0. Dar vienas grupių etapo mačas prieš "RandomEST" iš Estijos baigėsi taip pat "Disco" komandos naudai 11:5. Aštuntfinalyje Lietuvos žaidėjai susitiko su kaimyninės Latvijos "Salaspils WT" komanda, ir po atkaklios kovos, nusileido 6:9 būsimiems viso turnyro nugalėtojams. 

 

Kitą rytą "Discoholics" pradėjo dar viena pergale prieš "Lumberjacks" komandą iš Švedijos ir įveikė savo priešininkus 9:4. Vėliau vilniečiams teko žaisti prieš "Back in Stock" komandą iš Šveicarijos ir čia, po priešininkų kelių klaidų rungtynių pabaigoje, pergalę šventė "Discoholics" 9:7. Paskutinėse turnyro rungtynėse "Disco" įveikė "Uppsala" komandą 11:5 ir užėmė 9-ąją vietą visame "Hello Stockholm" turnyre. 

 

Visi rezultatai iš "Hello Stokcholm 2017":

 

Prizinės vietos atiteko:

Vyrų divizione

  1. Salaspils WT (Latvija)
  2. Orebro (Švedija)
  3. Viksjofors (Švedija)

Moterų divizione

  1. Cosmic Girls (Rusija)
  2. Salaspils FK (Latvija)
  3. GotLAborg (Švedija)

Lietuvos komandų sudėtys:

Drop That Smile: Barbora Kundelytė, Monika Šlamaitė, Kamilė Reznikaitė, Donata Bassus, Julija Petrovaitė, Gintarė Petrauskaitė, Rūta Gedvilaitė, Natalija Kurasova.

Discoholics: Kęstutis Bačkis, Dovydas Gauba, Artūras Čadas, Mindaugas Mendelis, Ernestas Vysockis, Emilis Burakas, Arvydas Arlauskas, Martynas Lukštaraupis.