Naujienos

100 Sporto žvaigždžių

Lietuvos radijas ir televizija (LRT) ir Lietuvos sporto federacijų sąjunga (LSFS) sporto mėgėjus kviečia dalyvauti kasmetiniuose Lietuvos jaunųjų sporto žvaigždžių šimtuko (#100SportoŽvaigždžių) rinkimuose.

Rinkimai organizuojami siekiant pagerbti geriausius 2022 metų jaunuosius sportininkus ir atkreipti dėmesį į lietuvių pasiekimus įvairiose sporto šakose.

Geriausi jaunieji sportininkai renkami visuomenės balsavimu LRT.lt (1/3 balsų) bei komisijos balsais (2/3 balsų). Pagal surinktus balsus sportininkai reitinguojami – 10 „auksinių“ (1-10 vietos), 30 „sidabrinių“ (11-40 vietos) ir 60 „bronzinių“ (41-100 vietos), o reitingas skelbiamas portale LRT.lt abėcėlės tvarka.

Balsavimas vyksta iki balandžio 13 d. (imtinai).

Balsuoti galima už mūsų atstovus Aida Mitkevičiūte iš DTS Ultimate klubo bei Danielių Sakovič iš Vorų.

Balsuoti galima čia.

Bendruomenės apklausa

Pasaulinė skraidančiojo disko federacija (WFDF) džiaugiasi galėdama pranešti, kad pradėjo ketvirtąjį Pasaulinės diskų sporto bendruomenės tyrimą. Apklausa yra prieinama ir bus atvira visai bendruomenei iki sekmadienio (2023 m. balandžio 9 d.). Siekiant įsitraukti kuo daugiau narių, šių metų apklausa vykdoma platformoje SurveyHero, kur ji pasiekiama 11 kalbų – Anglų, prancūzų, vokiečių, ispanų, italų, portugalų, rusų, kinų, japonų, turkų ir arabų – ir turėtų užtrukti mažiau nei 10 minučių.

 

Apklausą galite rasti adresu https://surveyhero.com/c/9zhnkcna.

„Šių metų apklausa buvo skirta surinkti sportininkų, trenerių, administratorių, turnyrų direktorių ir visų kitų, susijusių su diskų sportu iš viso pasaulio. WFDF valdyba iš surinktų duomenų atliks analizę ir pateiks informaciją apie disko sporto šakų būklę po COVID-19“, – teigė WFDF prezidentas Robert „Nob” Rauch. „Ši apklausa yra daug paprastesnė ir trumpesnė nei paskutinė rengta anksčiau. Ji yra lengviau prieinama mobiliaisiais įrenginiais keliomis kalbomis, o dalyviai galės greičiau ją atsakyti, taip siekiant surinkti daug atsakymų“.

Pirmą kartą WFDF atliko savo narių federacijų apklausas atskirai nuo surašymo 2011–2013 m. 2014 ir 2016 metais. Pirmos dvi apklausos buvo bandymas gauti atsakymus tiesiogiai iš sportininkų ir kitų bendruomenės narių. 2019 metų leidime daugiau dėmesio buvo skirta tokiems klausimams kaip žaidimo dvasia ir lyčių pusiausvyra sporte, taip pat sportininkų saugumas, sveikata ir sąžiningumo principai po atitinkamų olimpinio judėjimo politikos pokyčių.

2023 m. apklausa norime gauti momentinį vaizdą apie pokyčius, kuriuos sukėlė COVID-19 pandemija, ir surinkti demografinę informaciją apie visą skraidančio diskų sporto bendruomenę, kuri iki pandemijos taip nepaprastai išaugo“, – tęsė Robert "Nob" Rauch. "Turime išsiaiškinti, kaip pandemija paveikė mūsų sporto augimą ir ją praktikuojančių žmonių nuomones. Tai prisidės prie sporto populiarinimo ir skatinti dalyvauti sporte, gauti informacijos įvairiomis temomis, kurios šiuo metu diskutuojamos. Dėkojame visiems, kurie dalyvaus iš anksto."

Baltijos čempionatas Latvijoje

Baltijos šalių uždarų patalpų lėkščiasvydžio čempionatas baigėsi su trenksmu!

Moterų kolektyvas DTS Ultimate tapo šio regiono čempionėmis! Merginų pergalę dar saldesne padaro faktas, jog pirmenybių finale prieš estes Ultimate Saku jos sugebėjo panaikinti keturių taškų deficitą, rungtynių pabaigoje pelnydamos 3 be atsako taškus! Sveikinimai!

Vyrų divizione geriausiai pasirodė Vorai, užėmę 3-iąją vietą. O taip pat mūsų klubai užėmė atitinkamai

Shooting Stars - 4,

KossMix - 6,

Vorai2 - 8 vietas.

Latvijas Frisbija federācija nuotr.

Atranka į Lietuvos rinktines

LSDF skelbia atrankas į Lietuvos lėkščiasvydžio rinktines! 

Primename, jog LSDF planuoja siųsti nacionalines komandas į sekančius lėkščiasvydžio čempionatus:

➡️ Pasaulio lėkščiasvydžio iki 24-erių metų čempionatas (Notingemas, JK, liepos 2-8 dienomis)

➡️ Europos lėkščiasvydžio čempionatas (Limerikas, Airija, liepos 15-22 dienomis)

➡️ Europos lėkščiasvydžio meistrų čempionatas (Bolonija, Italija, spalio 12-15 dienomis)

Kviečiame registruotis visus norinčius dalyvauti atrankoje į nacionalines rinktines. Norint dalyvauti viename iš trijų čempionatų, į kuriuos planuojame siųsti Lietuvos rinktines, reikia užsiregistruoti. Jeigu atitinkate amžiaus cenzą, galite registruotis ne tik į vieną čempionatą.

Vaikinai, gimę 2000-2009 metų laikotarpyje kviečiami registruotis į Pasaulio U24 čempionatą ‼️‼️‼️ IKI SAUSIO 28 DIENOS ‼️‼️‼️

Vyrai ir moterys (amžiaus cenzo nėra) kviečiami registruotis į Europos čempionatą mišriai rinktinei sudaryti ‼️‼️‼️ IKI SAUSIO 31 DIENOS ‼️‼️‼️

Vyrai, kurių amžius pirmenybių metu bus 33 ar daugiau, kviečiami registruotis į Europos meistrų čempionatą ‼️‼️‼️ IKI VASARIO 28 DIENOS ‼️‼️‼️

 

Spustelėkite nuorodą ir užpildykite anketą čia:

https://docs.google.com/.../1FAIpQLSerTVBpYtAnzk.../viewform

Labai lauksime žaidėjų anketų! Jeigu kyla kokie nors klausimai kreipkitės asmenine žinute į LSDF Facebook profilį.

LSDF skelbia konkursą rinktinių treneriams

2023-ieji žada dar daugiau lėkščiasvydžio - šiais metais vyks ne vienas Europos ir Pasaulio čempionatas, todėl jau dabar skelbiame atranką nacionalinių rinktinių trenerių postams užimti!!!

 

LSDF planuojami 2023 metų čempionatai nacionalinėms rinktinėms:

Europos lėkščiasvydžio čempionatas - Limerikas, Airija, liepos 15-22 dienomis - renkama mišri rinktinė - formatas: lauko 7 prieš 7.

Pasaulio lėkščiasvydžio čempionatas iki 24-erių metų - Notingamas, JK, liepos 2-8 dienomis - renkama vyrų rinktinė - formatas: lauko 7 prieš 7.

Europos meistrų čempionatas - Bolonija, Italija, spalio 12-15 dienomis - renkama vyrų rinktinė - formatas: lauko 7 prieš 7.

 

Reikalavimai kandidatams:

⚠️ne mažesnė nei 5-erių metų patirtis lėkščiasvydyje;

⚠️treniravimo patirtis;

⚠️noras tobulėti ir siekti aukščiausio rezultato.

 

Trenerių pareigos:

✅suburti trenerių štabą rinktinei;

✅suburti rinktinę;

✅parengti atrankos bei treniruočių planus;

✅vykdyti pasiruošimo treniruotes;

✅bendradarbiauti su LSDF Nacionaliniu vykdomuoju komitetu;

✅siekti aukščiausio rezultato;

✅kartu su rinktine vykti į numatytą čempionatą.

 

LSDF įsipareigoja:

suteikti visokeriopą paramą organizuojant rinktinių veiklą;

kompensuoti visas su rinktinės treniravimo veikla susijusias išlaidas (kelionės, nakvynės, renginių mokesčiai, išlaidos maistui).

 

LSDF lauks visų norinčių užimti rinktinių trenerių pareigas paraiškų iki sausio 20 d.

Paraiškos forma: https://forms.gle/gSFP4NquAQY98q6x7

Turint klausimų: lsdf.nacionalinis.vk@gmail.com

Lietuvės ⎼ Europos čempionato bronzos medalių savininkės

Praėjusią savaitę (gruodžio 9-11 dienomis) Lietuvoje vyko pirmasis Europos uždarų patalpų lėkščiasvydžio čempionatas (European Ultimate Indoor Championship 2022/EUIC 2022).

 

Moterų grupė

Lietuvos dalyvavimas Europos čempionate buvo sėkmingiausias Lietuvos moterų nacionalinei rinktinei, kurios čempionatą pabaigė atsistodamos ant stipriausių trejeto pakylos. Lietuvos moterų rinktinė iškovojo 3-iąją vietą mažajame finale prieš Didžiosios Britanijos komanda (14:11). Lietuvos rinktinė čempionate buvo patyrusi tik vieną pralaimėjimą atėmusį galimybę kovoti dėl senojo žemyno titulo.

Moterų grupės finale susitiko Švedijos ir Nyderlandų nacionalinės moterų rinktinės. Savo dominavimą užtikrino Švedijos moterų rinktinė rezultatu 15:12.

Lietuvos moterų rinktinės rezultatai:

Ši Lietuvos moterų rinktinė yra sudaryta iš „DTS Ultimate“ (Vilniaus klubo) žaidėjų, kurios 2020-ais metais vykusiame Europos klubų uždarų patalpų čempionate (Danijoje) iškovojo 1-ąją vietą.

Vyrų grupė

Vyrų divizione nesustabdoma buvo Belgijos vyrų rinktinė iškovojusi pirmą vietą čempionato finale prieš Suomių rinktinę (17:14)

Lietuvos vyrų rinktinėms sekėsi šiek tiek prasčiau, tačiau pirmoji Lietuvos vyrų rinktinė iškovojo aukštą, 5-ąją vietą, galutinėje komandų rikiuotėje (iš 16 rinktinių).

Lietuvos vyrų rinktinės rezultatai:

Antroji Lietuvos vyrų rinktinė buvo suformuota jaunimo pagrindu siekiant suteikti geresnį pasirengimą jaunajai kartai. Čempionate antroji komanda užėmė 12 vietą.

Mišrioji grupė

Mišriojo diviziono čempionate stipriausi buvo kaimynai iš šiaurės - Estijos rinktinė, kuri be pralaimėjimų nušlavė visus varžovus savo kelyje. Finale estai varžėsi su Didžiosios Britanijos nacionaline komanda, kurią įveikė rezultatu 13:10. 

Lietuvos rinktinė pateikė malonią staigmeną, permaningose varžybose laimėjo prieš Belgijos rinktinę ir patekusią į top 8 grupę. Deja, mišrios sudėties komandai aukštesnio rezultato iškovoti nepavyko.

 

„Uždarų patalpų nacionalinės pirmenybės bei pramoginiai turnyrai yra gana įprasta praktika šiauriau Europoje esančiose valstybėse, tačiau Europos čempionato iki šiol nebūta.“
- teigia Ričardas Zareckis, Lietuvos skraidančiojo disko federacijos prezidentas.

 

Organizatoriai džiaugėsi bendru šiaurės Europos komandų pasirodymu čempionate, kuris tik stiprina poziciją jog šiaurės šalims uždarų patalpų čempionatai yra ypač reikšmingi ir šios šalys turi aukštą žaidimo lygį šiaim formatui, bei tai įrodančius pasiekimus:

 

3 dienas vykusiame čempionate, 3 skirtinguose divizionuose iš viso vyko 104 rungtynės 5-iose arenose ir sporto centruose Kaune, Garliavoje, Prienuose ir Birštone.

Išskirtinės svarbos renginys į Lietuvą pritraukė net 36 nacionalines lėkščiasvydžio rinktines su savo trenerių ir administracijos štabais. Čempionate dalyvavo 457 žaidėjai iš 17 skirtingų Europos valstybių.

Renginys buvo dalinai finansuojamas Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos lėšomis.

 

Rungtynių rezultatai:

Galutinė čempionato komandų rikiuotė - https://ultiorganizer.frisbee.lt/?view=eventstatus&Season=EUIC2022

Vyrų diviziono rezultatai - https://ultiorganizer.frisbee.lt/?view=poolstatus&Series=1101 
Rezultatyviausi žaidėjai - https://ultiorganizer.frisbee.lt/?view=scorestatus&Series=1101 

Moterų diviziono rezultatai - https://ultiorganizer.frisbee.lt/?view=poolstatus&Series=1102 
Rezultatyviausios žaidėjos - https://ultiorganizer.frisbee.lt/?view=scorestatus&Series=1102 

Mišįaus diviziono rezultatai - https://ultiorganizer.frisbee.lt/?view=poolstatus&Series=1103 
Rezultatyviausi žaidėjai - https://ultiorganizer.frisbee.lt/?view=scorestatus&Series=1103 

 

Moterų mažojo finalo LTU-GBR įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=-zIR6jddiDE 

Visi rungtynių vaizdo įrašai: https://www.youtube.com/@ULTIdotTV/streams 

 

 

Lietuvoje pirmą kartą vyks Europos lėkščiasvydžio uždarų patalpų čempionatas. Pasak žaidėjų, tai – didžiulis įvykis šaliai.

Pirmasis Europos lėkščiasvydžio uždarų patalpų čempionatas (EUIC ‘22) startuoja Lietuvoje. Gruodžio 9-11 dienomis senojo žemyno pirmenybėse varžysis 36 komandos iš 17 Europos valstybių. Vienu metyu vyks vyrų (16 komandų), moterų (8) ir mišrios (12) grupių Europos čempionato varžybos keturiuose Lietuvos miestuose: Kaune, Birštone, Prienuose ir Garliavoje.

 

„Tai unikali proga Lietuvai - jos klubai ir rinktinės rodo puikius rezultatus uždarų patalpų formate. Ir visoje šalyje neturime infrastruktūros, pritaikytos lauko renginiams, tai vienas iš tų šansų pasiūlyti ir plėtoti uždarų patalpų formato turnyrus ir čempionatus. Uždarų patalpų sportas iš esmės sparčiai populiarėja ir kitose sporto šakose. Tikimės, kad Lietuvos rinktinės kovos dėl medalių“, – teigė Lietuvos skraidančiojo disko federacijos prezidentas,Ričardas Zareckis. 

 

Pirmasis Europos lėkščiasvydžio uždarų patalpų čempionatas buvo numatytas vykti 2021 metais Danijoje, tačiau dėl pandemijos čempionatas buvo atšauktas. Epidemiologinei situacijai gerėjant, buvo nuspręsta pasinaudoti šia proga ir pasiūlyti Europos lėkščiasvydžio federacijai („European Ultimate Federation“) pirmenybes surengti Lietuvoje.

 

Svarbu paminėti jog šis renginys Lietuvoje nebūtų įmanomas be Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skirto finansavimo tarptautiniams aukšto meistriškumo sporto renginiams rengti.

 

Visuose čempionato divizionuose numatytos rungtynės vyks tris dienas. Komandoms vidutiniškai teks sužaisti 6 rungtynes. Paskutinę čempionato dieną (gruodžio 11 d.) rungtynės vyks tik Garliavos sporto centre, kur bus žaidžiami čempionato vyrų, moterų ir mišrios grupės finalai.

 

„Vyrų rinktinė surinkta iš vienas kitą gerai pažįstančių, derančių tarpusavyje, stipriausių Lietuvos lėkščiasvydžio žaidėjų. Rinktinės pagrindą sudaro Vorų žaidėjai, daugkartiniai įvairių tarptautinių turnyrų dalyviai ir nugalėtojai“, – užtikrintai apie rinktinės potencialą atsiliepia Lietuvos vyrų rinktinės treneris, Ričardas Zareckis.

 

„Komandoje visos žaidėjos turi mano pasitikėjimą. Komanda stipri ir kartu sieksime aukšto rezultato. Rinktinėje yra lyderių, galinčių patempti komandą sunkiu momentu. Esame nusitaikę į auksą“, – trumpai apie Lietuvos moterų rinktinę kalbėjo rinktinės treneris, Ernestas Vysockis.

 

Lietuvai Europos čempionate atstovaus 45 sportininkai visuose čempionato divizionuose.